AnasayfaASTROLOJİHaftaya 'Tam Ay Tutulması' ile başlıyoruz... Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya ‘Tam Ay Tutulması’ ile başlıyoruz… Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Akrep burcuyla ve 25 derece Akrep burcundaki “Tam Ay Tutulması” ile başlıyoruz. Akrep burcunun üçüncü dekanında gerçekleşen Ay Tutulmaları için eski alimler ayaklanmalardan, katliamlardan, hastalık ve sefaletten bahsetmişlerdir.

Astrolog Ayse Meral Ünal Tatlısu

Tam Ay Tutulması 6/12 aksları içine alan fizik beden sağlığımız ve ruhsal sağlığımız, günlük rutin düzenimiz ile kontrolümüz dışında gelişen ve bilinçaltımızda kaosa neden olan konu ve olaylara sebep olan özellikle yakın çevre ilişkilerimizi gündemimize taşıyacak ve önemli kararlar almamıza sebep olacaktır.

Yükselendeki İkizler ve yöneticisi Merkür’ün retroda ve 12.eve yerleşmesiyle yakın çevre ilişkilerimizde geriye dönük düşünmeye, geçmiş konular üzerinde yoğunlaşmaya yöneleceğiz.

Dolunay’a T-kare yapan Satürn, bir yanda günlük hayat düzeni içerisindeki aile, yuva, anne ile ilgili maddi manevi sorumluluklardan doğan krizlerin olduğunu, bir yandan kontrol dışı gelişen olayların sebep olduğu, ya da hastane, hapishane gibi kapalı mekanlarda eş ya da babaya sahip çıkmak, sahip olmaya çalışmak, huzurlu ve güvenli bir ortam sağlamak için  gereken sorumlulukları yerine getirmede egosal savaş ve mücadele gerektiren, zihinsel gerilim yaratan ortamların doğması söz konusu olabilir.

Mars Neptün kavuşumu günlük rutin hayat düzeni ve çalışma koşulları ile ilgili konularda, geleceğe yönelik yeni başlangıçlara adım atmakta karasız kalmak, belirsizlikler, kendine olan güven eksikliği, gereken güvenli ve konforlu alanı sağlayamayıp krizli ortamlarda kalmaktan kaynaklanan zorlanmalara, hayal kırıklıklarına, aldanmalara, tam ve doğru karar almada başarısızlıklara sebep olabilir.

Merkür’ün Plüton ile olan üçgen açısı, özgürlük alanımızı kısıtlayan, üzerimizde bakısı yaratan, bize psikolojik ve maddi kriz yaratan fikir ve düşüncelerden, kişi ve olaylardan kaynaklanan eski konularla yüzleşip çözümlemeyi ve buna göre kararlar alarak kişi, olay ya da durumlardan uzaklaşıp yol ayrımlarına girmeyi ifade eder.

Ay düğümlerinin 12.eve gitmesi sebebiyle hayatın bizi bilinçaltımıza attığımız yaşama sevincimizi ve zihinsel anlamda doğru düşünme kabiliyetimizi zorlayan benliğimizi yaralayan konularda yüzleşmeler yaşamak zorunda olduğumuzu ve bundan kaçış olmadığını gösterecek, tüm yüklerden kurtulmamıza sebep olacak kararlar alarak ilerlememize olanak sağlayacaktır.

Ay ilk açısını Plüton ile yaparak sahip olduklarımız, bıramadıklarımız, konfor alanımız, bırakmamız gerekenleri önümüze getirerek dönüşebilmemiz için yeniden yapılanmamıza olanak sağlayacaktır. Resetlenmek gibi, hayata sıfırdan başlamak gibi…

19 Mayıs Çarşamba günü Güneş Plüton ile üçgen açısıyla, aslında hayata sıfırdan başlayacak güçte olduğumuzun farkına varacağız. Retrodaki Merkür’ün Satürn’le kareye doğru ilerlediği bu günlerde geçmişten bu güne geliştirmiş olduğumuz tüm ilişki modellerini artık sil baştan yeniden ele almamız gerektiğini, artık eskisi gibi aynı kalıplaşmış modellerle ilişkilerimizi yürütemeyeceğimizi, yenilenip, yeniden ayağa kalkabilmek için önce yıkıp sonra tekrar yenilenmiş, yeniden küllerinden doğmuş olarak ayağa kalkarak değişmiş ve dönüşmüş bir ben ile yola devam edeceğimizi göreceğiz.

21 Mayıs Cumartesi günü Güneş İkizler burcu seyahatine başlayarak 21 Haziran kadar İkizler burcu seyahatini devam ettirecek. Güneş’in İkizler burcuna geçişiyle birlikte içimizde de kıpırdanmalar başlayarak, hayatımıza hareket, neşe, eğlence daha fazla varlığını hissettirmeye başlayacak, iletişim ve haberleşme konuları hayatımızda aydınlanmaya başlayacak. İlişkilerimizde iletişim ön plana çıkacak, retrodaki Merkür’le de kavuşarak iletişimdeki tüm tıkanıklıkların, sorunların, çözülmesi gereken, konuşulması gereken konuların hepsi gün yüzüne çıkmak zorunda kalacak. Özellikle yakın çevre ilişkilerimizde, eğitim öğrenim alanlarında, ticari alanlarda çözülmesi gereken iletişimsel konuların çözüme kavuşmasına olanak sağlayacaktır.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, 16 Mayıs’ta gerçekleşecek olan Tam Ay Tutulmasının yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları
16-22 Mayıs Haftası

2/8 aksınızda gerçekleşen Dolunay, maddi manevi ihtiyaçlardan doğan krizlerle, ilişkilerinize yansıyan aldatıcı belirsizliklerin arka planda sebep olduğu, diğer taraftan benliğinizi ortaya koymakta öz değer duygunuzu yaralayan konularda, hayallerinizi gerçekleştirmek adına önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları
16-22 Mayıs Haftası

1/7aksınızda gerçekleşen Dolunay, eş, ortak ya da ilişki kaynaklı ihtiyaçlardan doğan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan hayallerinizi gerçekleştirirken benliğinizi ortaya koymakta bilinçaltınıza belkide kodlamış olduğunuz yaralayıcı konularda, iş, kariyer ve meslek hayatınızla ilgili önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları
16-22 Mayıs Haftası

6/12 aksınızda gerçekleşen Dolunay, günlük rutin hayatınız, çalışma koşulları ve bedeni ihtiyaçlarınızdan doğan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan hayallerinizi gerçekleştirmek isterken kontrolünüzün dışında gelişen olaylardan almış olduğunuz yaralardan, kanuni yollara başvurmak, hukuksal konularla ilgilenmek ya da inanç eksikliklerinden kaynaklı yeni başlangıçlar yapmak için inançlarınızı yenilemek isteyebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları
16-22 Mayıs Haftası

5/11 aksınızda gerçekleşen Dolunay, aşk, çocuklar, yaratıcılık ve yatırımlarla ilgili alanlardaki krizlerle, ufkunuzu geliştirmek, yüksek eğitim ve akademik kariyer hedefleriniz, yurtdışı eğitim ticaret ya da seyahatlerle ilgili alanlara yansıyan belirsizlikler, diğer taraftan iş, kariyer ve meslek hayatınızla ilgili konularda kendinizi ortaya koyma konusunda almış oldunuz yaralarınızı şifalandırmak adına önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları
16-22 Mayıs Haftası

4/10 aksınızda gerçekleşen Dolunay, aile, yuva, ev hayatınız, emlak, arsa gibi konulardan kaynaklanan krizlerin, ortak değerlerinize yansıyan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan ufkunuzu geliştirmekte, vizyonunuzu yükseltmekte, kişisel gelişim seviyenizi yükseltmekle ilgili konularda almış olduğunuz yaralardan sebep iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik alanlarda önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları
16-22 Mayıs Haftası

3/9 aksınızda gerçekleşen Dolunay, iletişim ve haberleşme, kendinizi ifade ettiğiniz alanlar, ilköğretim hayatı, yakın çevre ilişkilerinizle ilgili yaşamış olduğunuz krizler, eş, ortak ve ikili ilişkilerinize yansıyan belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan derinlerde yatan iç görünüzü ortaya koymakta zorlandığınız, yara aldığınız, ortak değerler, okült bilgiler ile ilgili alanlarda günlük rutinlerinizde yeni bir düzen inşaa etmek için yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları
16-22 Mayıs Haftası
 

2/8 aksınızda gerçekleşen Dolunay, maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yeteneklerinizden kaynaklanan krizler, günlük rutin hayatınıza, çalışma koşullarınıza yansıyan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde kendinizi ortaya koyma konusunda almış olduğunuz yaraların aslında çok derinlere kadar işlemiş olan yaralar olduğunu ve artık kronikleşmiş olan bu yaralardan kurtulmak için önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. 

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları
16-22 Mayıs Haftası

1/7 aksınızda gerçekleşen Dolunay, kişilik karakter ve kendiniz ortaya koyma şeklinizden kaynaklanan krizler, aşk, çocuklar, yaratıcılığınız, yatırımlarınız ve hayatın keyif veren alanları ile ilgili alanlara yansıyan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan günlük rutin hayatınızda, çalışma koşullarınızda ve bedensel sağlığınızla ilgili konularda kendinizi ortaya koymakta almış olduğunuz yaraların aslında eş, ortak ve ikili ilişkilerde birlikte hareket etme konusundaki bakış açınızdan kaynaklanan yaralar olduğunu ve artık bu yaralardan kurtulmak için bakış açınızı değiştirerek önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları
16-22 Mayıs Haftası

6/12 aksınızda gerçekleşen Dolunay, bilinçaltınız, hastane ve hapishane gibi kapalı alanlar, kontrolünüzün dışında gelişen olaylardan kaynaklanan krizler, aile, yuva, ev hayatınız, kökleriniz, yaşadığınız yer, emlak arsa gibi konulara yansıyan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan aşk, çocuklar, yaratıcılığınız, yatırımlarınız, hayatın keyif veren alanlarında kendinizi ortaya koyma konusunda almış olduğunuz yaraların aslında günlük rutin hayatınıza, çalışma koşullarınıza ve beden sağlığınıza getirilmesi gereken yeni bir düzenin gerekliliğinden kaynaklandığını, yaralarınızı şifalandırmak adına yeni bir düzen değişimine gitmek için önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları
16-22 Mayıs Haftası

5/11 aksınızda gerçekleşen Dolunay, sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, grup çalışmaları, gelecek hayalleriniz ile ilgili konularda yaşamış olduğunuz krizler, iletişim ve haberleşme, kendinizi ifade ettiğiniz alanlar, eğitim öğrenim ve yakın çevre ilişkilerinize yansıyan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan aile, yuva, ev hayatınız, yaşadığınız yer, emlak arsa gibi konularda almış olduğunuz yaraların aslında hayatın keyif veren alanlarına getirilmesi gereken yeni bir düzenin gerekliliğinden kaynaklandığını, yaralarınızı şifalandırmak adına kendinize yeni yaşam sevinçleri verecek alanlarda değişime gitmek için önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları
16-22 Mayıs Haftası

4/10 aksınızda gerçekleşen Dolunay, iş, kariyer ve meslek hayatınızda yaşamış olduğunuz krizler, maddi kaynaklarınıza, öz değer duygunuza, yeteneklerinize yansıyan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan iletişim ve haberleşme, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, ticari faaliyetler ile ilgili konularda almış olduğunuz yaraların aslında kökeninde aslında aile ve yuva hayatına bakış açınızı değiştirmeniz gerektiği gerçeğidir. Yaralarınızı şifalandırmak için aile, yuva, ev hayatınıza yönelik alanlarda değişime gitmek için önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları
16-22 Mayıs Haftası

3/9 aksınızda gerçekleşen Dolunay, din, inanç, felsefi konular, ruhsal ve maneviyat, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurtdışı eğitim ticaret ve seyahatler, hukuksal konularda yaşamış olduğunuz krizler, kişilik, karakter ve kendinizi ortaya koyma şeklinize yansıyan aldatıcı belirsizliklerin sebep olduğu, diğer taraftan maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, bedeniniz ve öz değer duygunuza yönelik konularda almış olduğunuz yaraların aslında kökeninde değer verme biçimiminizdeki özgüven eksikliğinden kaynaklandığını ve bu bakış açınızı değiştirmeniz gerektiği gerçeğidir. Yaralarınızı şifalandırmak için kendinizi ifade edecek gerekli öz değere sahip oldunuz bilincine yönelik, zihinsel düşünme biçimlerinizde değişime gitmek için önemli kararlar almak isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimler…

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN