AnasayfaASTROLOJİAidiyet duygularımız ön planda olacak... Ayşe Meral Ünal Tatlısu yazdı

Aidiyet duygularımız ön planda olacak… Ayşe Meral Ünal Tatlısu yazdı

Haftaya Ay Balık burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde duygusal olarak değişkenlik gösteren haller içerisinde olurken, aynı zamanda da hassas, duyarlı, merhamet duygumuzun yükseldiğini, ama diğer taraftan gün içinde Neptün’le kavuşum içinde olacağı için de duygusal olarak karmaşanın, kaosun, net olmayan belirsiz haller içerisinde nasıl hareke edeceğini bilemez bir durumda olabiliriz.

Astrolog Ayse Meral Ünal Tatlısu

21 Haziran Salı günü Güneş Yengeç burcu seyahatine başlayarak 22 Temmuza kadar Yengeç burcu seyahatini devam ettirecek…

21 Haziran gündönümü ekinoksu Yengeç Dönencesiyle Kuzey yarımkürede en uzun gündüzün yaşanıp günler kısalmaya başlarken, Güney yarımkürede ise en kısa gündüzün yaşanmasıyla günler de uzamaya başlar. Yılın en uzun günü ve gecesini yaşadığımız gün aynı zamanda yazın da başlangıcı olarak kabul edilmektedir. Yaşam kaynağımız, yaşama sevincimiz, kişilik, karakter ve egomuzun sembolü olan Güneş Yengeç burcunda kendini rahat hissetmez. Çünkü gündüzün sembolizması olan Güneş Yengeç burcundayken, gecenin sembolizması olan ay tarafından yönetilir. Ay’ın temaları olan aile, yuva, ev hayatımız, aile ilişkilerimiz, köklerimiz, vatani konular, aidiyet duygularımız Güneş tarafından 1 ay boyunca aydınlatılarak önümüzdeki 1 aylık süreçte ön planda olacak. Anaya, ataya, babaya, ebeveynlere karşı şefkat, ilgi, sevgi, hoşgörü, korumak, kollamak, koruma altına almanın önemini arz etmektedir. Ailevi konularda eski günlere, hatıralara doğru yolculuk etmek, eski günleri yeniden gözden geçirmek yeni kararlar almak gündemimizi meşgul edecek.

Yine aynı gün Venüs Plüton’la 120’lik yaparken Venüs’ün Satürn’le olan karesi de hala etkisini sürdürmesi sebebiyle ilişkilerdeki tıkanıklıkların, sorunların aslında eskiden beri var olan, ama bizim sümenaltı ettiğimiz, her türlü  ilişki içindeki gerekli olan tüm sorumluluklara sahip çıkmak, güvene dayalı olan sorunların gün yüzüne çıkmasıyla birlikte artık önemli kararlar alarak yola devam etmek isteyebiliriz. Kimisi için yol ayrımlarını ifade ederken, kimileri içinse sağlam ve kalıcı bir ilişkiye dönüştürebilme fırsatını değerlendirme şeklinde tezahür edecektir.

23 Haziran Perşembe günü Venüs İkizler burcu seyahatine başlayarak 18 Temmuza kadar İkizler burcu seyahatini devam ettirecek…

Aşkın, sevginin, paranın, sanatın, güzelliğin, nefsin sembolizması Venüs İkizler burcuna geçtiğinde aşk, ilişkiler ve parasal konularda iletişimin önem kazandığı, haberleşme ve görüşmelerin hızlandığını, aşk, ilişkiler ve parasal konularda hareketlenmelerin arttığını, önümüze farklı alternatif ve seçeneklerin çıktığını gözlemleyeceğiz.

26 Haziran Pazar günü Mars Satürn 60’lık açısıyla, eğitim öğrenim, ticari faaliyetler, finansal konularda hız kazanarak, iletişim ve görüşmelerin artmasıyla yeni fikir ve düşüncelerimizi hayata geçirmek isteyebiliriz.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, şimdi gelelim yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları
20-26 Haziran Haftası

İş, kariyer, meslek hayatınız ve maddi kaynaklarınızda önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 4.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok aile ve ev hayatınızla ilgili olacağını, Venüs’ün 3.evinizden geçişi yakın çevre ilişkilerinizde, eğitim öğrenim hayatınızda ya da aşk hayatınızda hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları
20-26 Haziran Haftası

Din, inanç, felsefi, ruhsal konularda, akademik kariyer, yurt dışı eğitim öğrenim seyahat ticari ve hukuksal konularda yeni bir adım atarak önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 3.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok eğitim öğrenim, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı sözlü alanlar ve yakın çevre ilişkilerinizle ilgili olacağını, Venüs’ün 2.evinizden geçişi maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yetenekleriniz ve bedeninizi ilgilendiren alanlarda hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları
20-26 Haziran Haftası

Ortak değerler, başkalarının kaynakları, kredi ve borçlar, okült bilgiler ve kontrol dışı gelişen olaylar, bilinçaltı dünyanızda önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 2.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yetenekleriniz ve bedeninizi ilgilendiren alanlarda olacağını, Venüs’ün 1.evinizden geçişiyle auranızın ve genel olarak enerjinizin yükseldiğini ve hareketlenmeye başladığınızı hissedeceksiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları

20-26 Haziran Haftası
Eş, ortak ve ikili ilişkiler, sosyal çevreniz, gelecek ümitlerinizle ilgili konularda önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 1.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok kendinize yöneleceğini ve etrafınızdaki kişiler tarafından ilgi odağı olacağınızı, Venüs’ün 12.evinizden geçişi gizli ya da melankolik aşklar ya da parasal konularda arka planda gelişen hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları
20-26 Haziran Haftası

Çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız insanlar, beden sağlığınız ve evcil hayvanlarınızla ilgili önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 12.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok kontrolünüz dışında gelişen olaylar, bilinçaltı dünyanız ile ilgili konularda olacağını, Venüs’ün 11.evinizden geçişi sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, gelecek umutlarınız, içinde bulunduğunuz sosyal gruplarda bir çok hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları
20-26 Haziran Haftası

Aşk, çocuklar, hayattan keyif aldığınız konular, yeni bir hobi ya da yatırımlarınız, uzak yerlere seyahatler yapmak yeni bir eğitime başlamakla ilgili önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 11.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, gelecek umutlarınız, içinde bulunduğunuz sosyal gruplarla ilgili olacağını, Venüs’ün 10.evinizden geçişi iş, kariye, ve meslek hayatınızda hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları
20-26 Haziran Haftası

Aile, yuva, ev hayatınız, ortak değerler, kredi ve borçlar, okült bilgilerle ilgili konularda önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 10.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok iş, kariyer ve meslek hayatınızla ilgili olacağını, Venüs’ün 9.evinizden geçişi yeni bir eğitim, seyahatlerin getirdiği hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları
20-26 Haziran Haftası

Yakın çevre ilişkileriniz, eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 9.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok din, inanç, felsefi konular, uzak yerler, akademik kariyer konularıyla ilgili olacağını, Venüs’ün 8.evinizden geçişi derin ve tutkulu bir aşkı, ortak değerlerden yana gelen kazançlarda hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları
20-26 Haziran Haftası

Çalışma hayatınızda ve maddi kaynaklarınızda önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 8.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok ortak değerlerdeki kazanç ve kayıplarla ilgili olacağını, Venüs’ün 7.evinizden geçişi eş, ortak ve ikili ilişkilerde hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları
20-26 Haziran Haftası

Aşk hayatınızda ve çocuklarla ilgili konularda önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 7.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok eş, ortak ve ikili ilişkilere odaklı olacağınızı, Venüs’ün 6.evinizden geçişi çalışma koşullarınızda güzel gelişmeler, beden sağlığınızla ilgili fırsatlarla gelen hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları
20-26 Haziran Haftası

Aile köklerinden, atalardan gelen sorunlarla ilgili konularda önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 6.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok günlük rutinleriniz, çalışma koşullarınız, beden sağlığınız ve evcil hayvanlarınızla ilgili olacağını, Venüs’ün 5.evinizden geçişi aşk hayatınız, çocuklar, yatırımlar, spekülasyonlarla ilgili konularda hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları
20-26 Haziran Haftası

Sosyal çevreniz, arkadaş ve dostlarınız, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirlerde önemli ve dönüştürücü gelişmeler yaşayabilirsiniz. Güneş’in 5.evinizden geçişi önümüzdeki 1 aylık süreçteki gündeminizin daha çok aşk, çocuklar, yatırımlar, hobileriniz, hayattan keyif aldığınız alanlarla ilgili olacağını, Venüs’ün 4.evinizden geçişi aile, yuva, ev hayatınız, arsa, arazi, emlak ile ilgili konularda hareketlenmelerin olacağını işaret etmektedir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN