Pençe – Kilit Operasyonu’nda bir günde 2 şehit

MSB, Pençe-Kilit Operasyonu’nda teröristlerin saldırısı sonucu bir askerin şehit olduğunu duyurdu. Bakanlıktan akşam saatlerinde yapılan ikinci açıklamada ise, Pençe Kilit Operasyon bölgesinde 21 Haziran’da çatışmada yaralanan Enes Özgül şehit olduğu bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığından (MSB) yapılan açıklamada, Irak’ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından taciz atışı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, “Pençe-Kilit operasyonu bölgesinde, 04 Temmuz 2022 tarihinde, teröristlerce yapılan taciz atışı sonucunda, kahraman silah arkadaşımız P.Uzm.Çvş. Serhat Bal şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” denildi.

Bakanlıktan yapılan ikinci yazılı açıklamada, “Pençe-Kilit Operasyon bölgesinde, 21 Haziran 2022 tarihinde, teröristlerle çıkan çatışmada yaralanarak hastaneye sevk edilen kahraman silah arkadaşımız Piyade Uzman Çavuş Enes Özgül, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 4 Temmuz 2022 tarihinde şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Önceki İçerikÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin’den enflasyon yorumu: Bu kadar artış beklemiyorduk
Sonraki İçerik6’lı Masa Toplantısı, 7 Ağustos’ta yapılacak