AnasayfaEDİTÖRDENMilli Savunma Bakanı Akar: Teröristlerin arkasında kim olursa olsun terörle mücadelemizi kararlılıkla...

Milli Savunma Bakanı Akar: Teröristlerin arkasında kim olursa olsun terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye’nin Irak’ın kuzeyinde 18 Nisan’da başlattığı ve dün 5 askerin şehit olduğu Pençe-Kilit Operasyonu ile ilgili açıklamada bulundu.

Akar, bugüne kadar 100’den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Akar, şunları kaydetti:

“Şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmadık, bırakmayacağız. Pençe serisi harekatlarımız devam ediyor. Bu bir zincir, zincirin son halkası da Pençe Kilit Operasyonu. Bu operasyonu da başarıyla tamamlayarak hem kilidi kapatacak hem de hudutlarımızın tam olarak kontrolünü sağlamış olacağız. Buna çok yaklaştık.”

Dün sınır bölgesini ziyaret eden ve ilk olarak Mardin’e, ardından da Şırnak’taki 23’üncü Piyade Tümeni’ne geçen Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin tek hedefinin teröristler olduğunu vurguladı.

Akar, “Kürtler ve Türkler kardeştir. Yüzyıllarca ekmeğimizi, suyumuzu paylaştık. Bunun en açık kanıtı şehitlikler. Bütün şehitliklerde Türkler-Kürtler-Araplar birlikte yatıyor. Teröristlerin arkasında kim olursa olsun terörle mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN