Kılıçdaroğlu’ndan ODTÜ yönetimine ‘Mezuniyet Töreni’ tepkisi

ODTÜ Rektörlüğü’nün mezuniyet töreniyle ilgili aldığı karar değinen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Rektörlük yerleşkeye girişlere ‘birinci derece aile yakını’ kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından ODTÜ Rektörlüğü’ne yönelik açıklamada bulundu.
ÖDTÜ Devrim Stadyumu’nda yapılacak mezuniyet töreniyle ilgili ‘aile kısıtlaması’ kararına değinen Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:
“Yarın ODTÜ’de Devrim Stadyumu’nda öğrenciler mezuniyetlerini kutlayacaklar, bu güzel. Rektörlük yerleşkeye girişlere ‘birinci derece aile yakını’ kısıtlaması getirmiş. Bay Kemal önlemi alıyorlar akıllarınca. Korkmasınlar, öğrencilerimiz amacına ulaştıysa benim gelmeme gerek yok. Gençler ve aileleri mezuniyeti gönüllerince kutlasınlar. Gençlerin gözlerinden öpüyorum, hepsini tebrik ediyorum.
Aynı hakkı Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden de çaldılar, fakülte binalarına indirgediler mezuniyeti. Öğrenci ve veliler bir araya gelemedi. Boğaziçi öğrencileri de yapacağız derlerse yanlarındayım.”
Önceki İçerikHarcanmış hayatlar 
Sonraki İçerikİşyerleri 20 yıl vadeyle satılacak