11 milletvekili hakkında 16 yeni fezleke Meclis’e gönderildi

Meclis Karma Komisyonu’na 11 milletvekili hakkında düzenlenen 16 fezleke gönderildi. Dokunulmazlık fezlekelerinin 8’i HDP, 2’si TİP, 1’i CHP ve DBP milletvekillerine ait olduğu öğrenildi.

Meclis Karma Komisyonu’na 11 milletvekili hakkında düzenlenen 16 fezleke gönderildi. Komisyona gönderilen dokunulmazlık fezlekelerinin 8’i HDP, 2’si TİP, 1’i CHP ve DBP milletvekillerine ait olduğu öğrenildi.

Meclis Karma Komisyon’a gönderilen fezlekelerin 2’si Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında düzenlendi. Demokratik Bölgeler Partisi Genel Başkanı ve Diyarbakır Milletvekili Salihe Aydeniz ile CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve 8 HDP Milletvekili hakkında da fezleke düzenlendi.

HDP’den 8 milletvekiline 12 fezleke

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Yasama dokunulmazlığının kaldırılması istenen HDP Milletvekilleri arasında Şanlıurfa Milletvekili Nusrettin Maçin hakkında 3, Şırnak Milletvekili Nuran İmir ile Şanlıurfa Milletvekili Ömer Öcalan hakkında 2, Şanlıurfa Milletvekili Ayşe Sürücü, Ağrı Milletvekili Berdan Öztürk, Diyarbakır Milletvekili İmam Taşçıer, Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu ve Tunceli Milletvekili Alican Önlü hakkında ise 1 fezleke Meclis’e geldi.

Önceki İçerikSosyal Medya Yasası’nın görüşmeleri yeni yasa dönemine ertelendi
Sonraki İçerikTFF 2022-2023 sezonu kural ve talimatlarını açıkladı