Aliyev ve Paşinyan 6 Nisan’da görüşecek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, 6 Nisan’da Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir araya gelecek.

Avrupa Birliği (AB) 30 Mart’ta Brüksel’de Ermenistan ve Azerbaycan’dan üst düzey yetkililerin görüşmesine ev sahipliği yapmıştı. İki ülke arasındaki sorunlara çözüm bulunmasının amaçlandığı görüşmede gündemin 6 Nisan’da Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, Ermenistan Başbakanı Paşinyan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in yapacağı görüşme olduğu belirtilmişti.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan dün yaptığı açıklamada, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile 6 Nisan’da Brüksel’de bir araya geleceğini söyledi. Paşinyan, “Azerbaycan Cumhurbaşkanı ile görüşmeyi ve barış müzakerelerinin başlatılmasıyla ilgili tüm konularda anlaşmayı umuyorum, Ermenistan barış müzakerelerine hemen başlamaya hazır” ifadelerini kullandı.

En son 14 Aralık 2021’de yine Brüksel’de Michel’in ev sahipliğinde yapılan üçlü görüşmeden sonra yeniden bir araya gelecek olan iki liderin bölgesel işbirliği yapmalarının isteneceği düşünülüyor.

Önceki İçerikBOTAŞ Genel Müdürü Özcan: Biz de tabii bu fiyat artışından mutlu değiliz
Sonraki İçerikErdoğan, Putin ile görüşecek