SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

“Kader, karma, hayatın dönüm noktası, değişimin gücünü kabul ederek hayatın ne olduğunun idrakine varma zamanındayız”

 

Hafta sonunda önemli bir gökyüzü olayıyla karşı karşıyayız. Cumartesi ve Pazar günü İkizler burcunda seyahat edecek olan Ay, Pazar günü sabah erken saatlerinde İkizler burcunun 27 derecesindeki Dolunayla hafta sonuna damgasını vuracak. Pazar öğlen saatlerinden itibaren Ay Yengeç burcuna geçerek daha duygusal ve daha aileyle ilgilenebileceğimiz saatler geçireceğiz.

Cumartesi ve Pazar, yoğun iletişim trafiği ve koşuşturması içinde olabilirsiniz. Uzun zamandır görmediğiniz insanlarla karşı karşıya gelebilir, önemli bazı anlaşmaların konuşmalarını yaparak, vaatler, sözler veya taahhütlerde bulunabilirsiniz. Dolunay’da Güneş Yay burcunun 27 derecesinde Galaktik Merkez olarak tabir edilen bir tür güçlü kozmik bir frekansta yerleşiyor. Gökyüzünün bu frekanstaki enerjisi, insanlığa değiştirilmesi gereken şeyleri cesaretle değiştirme motivasyonu verecektir.

Unutmayın ki hayatta kontrol edemeyeceğimiz şeyler arasında doğal akışla gelen konular vardır. Kolektifin evrimi, doğa ve geçmiş deneyimlerinizin getirdiği koşullar, belki bu yaşamda anlayamayacağınız daha büyük birtakım amaçlara hizmet edebilir. Bu amaçlar insanlığın adını kader ya da karma koyduğu, gizemli konuları içerir. Mevcut yaşam deneyimleri ile hayatın önümüze getirdiği konularla yüzleşerek büyük idrak kanallarının açıldığı bir zaman enerjisinde olacağız.

Ay İkizler ve Güneş Yay enerjisi bize kendimizi, insanları veya kısaca insanlığı daha iyi anlama ve hayatı daha büyük bir bakış açısıyla görme imkanı verecektir. Temelde anlayacağımız şey, birey olarak insanların fikir ve düşüncelerine saygı duyma gerekliliğiyle kimseyi değiştiremeyeceğimiz olacaktır. Diğer insanlar kimse ve neyse odur. Buradaki zorluk, değişmesi gerekenlerin başkaları olduğu yanlış inancına saplanıp kalmaktır. Oysa asıl yapılması gereken kendinizi değiştirmeniz gerektiğini kabul etmek veya kendinizi değişen koşullara uygun hale getirmektir.  İçinde bulunduğunuz rutinlerin devam etmesini beklemek veya bunları korumaya çalışmak anlamsız bir çaba haline gelebilir. İletişim kanallarını açık tutarak önünüze gelecek konular ve insanlarla olabilecek en net iletişimi kurmanız gerekiyor.

Özellikle Dolunay’lar astrolojik olarak Güneş ile Ay’ı yani kadın ve erkeği veya halkı ve devleti karşı karşıya getiren enerjileri aktive eder. Bu noktada bireysel rahatsızlıkların masaya yatırılarak olabilecek en açık iletişimle ve çözümsellikle ele alınması gerekir. Başka insanları nasıl olmaları gerektiği konusunda uyarmak yerine, kendi fikir ve düşüncelerinizi ortaya koyarken beklentilerinizin ötesindeki rasyonel bir bakış açısını masaya yatırmalısınız. Eski düzenlerin devam etmesini istemek, zamanın kalitesine uymayacaktır. Değişen koşullara göre yeni bir düzen oluşturmanız gerektiğinin bilinciyle hareket etmelisiniz. Bu durumda bazılarınız için kimsenin yanında yer almadığını hissetmek, düşünmek, yalnız kaldığını iddia ederek değişimi negatif bir bakış açısıyla karşılamak, kendini baltalamaktan başka bir işe yaramayacaktır. İnsanları kendi görüşlerinizin çerçevesi içine sığdırmak, inandığınız değerlere inanmalarını beklemek veya onları şekillendirmeye çalışmaktan imtina edin. “Düzeltilmesi gereken biri varsa o da benim” mantığıyla hareket etmeli, esnek, uyum yönü güçlü, objektif ve alıcı bir zihinle davranmalısınız. Bu bakış açısıyla hayata el attığınızda insanların sizi olabilecek en yüce şekilde onurlandırdığına tanık olabilirsiniz. Kendinizi daha iyi hissedeceğiniz, yaptıklarınızın takdir edileceğine ve sözünüzün dinleneceğine emin olabilirsiniz.

Özellikle ilişkiler anlamında kadersel dönüm noktalarında bulunanlar için bu Dolunay, karmik bitişler ve karmik başlangıçlar anlamına geliyor. İçinde bulunduğunuz ilişki formu ne olursa olsun gerçekten kader algısının üzerinizde olduğunu hissedebilirsiniz. Yolun ve yolculuğun bir aşamasına geldiğinizi, önünüzde bir yolun açıldığını, çoğu zaman hayatın neredeyse sizin fikrinizi bile almadan o yola doğru itelediğini hissedebilirsiniz. Hatta, refah ve bolluk ile ilgili deneyimleriniz bile şu anda kişisel kontrolünüz dışında gelişmektedir. Bu geçici bir durum olabilir ve henüz şu anda tam anlamıyla stabil ve sağlıklı bir zeminde kendinizi hissedemeyebilirsiniz. Hazırlıksız olabileceğiniz bir takım durum içinde olabilirsiniz ve o anda nasıl davranmanız gerektiğini anlayamayabilirsiniz. Durumla savaşmayın. Olanı olduğu gibi ele alarak hareket edin. Arkasında ve önünde başka bir anlam ya da mana aramayın. Var olanı olduğunu gibi ele aldığınızda, daha sonra iyi seçimler yapmak için ihtiyacınız olan dinginlik size verilecektir. Gerçekten gelişeceğinizi ve olmanız gereken insan olacağınızı bilmelisiniz. Maddi ve ekonomik koşullar açısında size epeydir beklediğiniz iş ve kariyer fırsatları önünüze açılacaktır. Kozmik düzen kimsenin işsiz, aç ve açıkta kalmasını istemiyor. Tam tersine kendinize bir kariyer yapılandırması yapmanıza imkan verecek insanlarla bir araya gelecek, iletişimler yapacak, taahhütlerde bulunacak veya anlaşma ve sözleşmeler imzalayacağınız konular gündeminize gelecektir.

Kendinizi ve enerjinizi yüksek tutabilirsiniz. Nasıl ilerleyeceğinize karar veremediğinizde sabırsızlığınıza yenilmeyin. Karşılaştığınız sorunlarda aceleci hareket ederseniz Mars Yay’ın gölge enerjisi sizi ele geçirebilir. Sabırsızlık yerine geniş yüreklilik, toleranssızlık yerine adaptasyon ve konulara hemen uyum sağlamanıza yardım edecek iç görülere izin vermelisiniz. Plan yapmak için bolca zamanınızın olduğunu bilmelisiniz. Özellikle Dolunay enerjisi Galaktik merkez ile birleştiğinde, yapılması gerekenler aşama aşama önünüze getirilecek ve doğru zamanda doğru eylem yapabilir hale geleceksiniz. Bütün göksel etki şimdi şu anda, insanlığın hayatı ve etrafındaki durumu daha iyi anlayabilir hale gelmesi içindir. Size ait olanın sizden esirgenmeyeceğini unutmayın. Gerçekten doğru zamanda doğru eylemi yapabilir hale gelebilmeye niyet edin. Mucizelerin birdenbire ortaya çıkacağını ve hayatlara dokunacağını unutmayın.

Muhteşem güzellikle bir Dolunay olması dileğiyle, kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.