SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Çoğu zaman hayat, insanın kendine rağmen yaptığı seçimlerle ilerler

Hafta sonu enerjisine Ay Balık burcunda Yay Merkür’üyle yapacağı güçlü etkiyle başlayacağız. Ay Balık duygusallığı Galaktik merkeze doğru hareket eden Merkür’le açığa girdiğinde, analitik bir zihinle duygusal yoğunluğun çatışması anlamına gelebilir. Ancak Kova Jüpiter’ tarafından yönetilen Merkür, kosmosun üst bilincinin insanlığa akıttığı bilgiye, Balık duyarlılığı ve empatisiyle ulaşmayı mümkün kılacak. Kendini özellikle bir kaos ya da belirsizlik zinciri içinde bulanlar için bu göksel etki, içsel biliş halinin rasyonel zihne aktarılması anlamına geldiğinden, özgün bir şekilde yolunuzu bulacaksınız. Önünüzde hayatın akışına dair merak ettiğiniz bütün soruların cevapları, ‘an’da açılarak kalbinizin ilerlemesi gereken yolu size gösterecektir. Kendinizi ait olduğunuzu hissettiğiniz yerde bulacak, olmanız gereken yere varacak, layık olduğunuza inandığınız bir plan için hayal edebilir veya görebilir hale geleceksiniz.

İnsanlar hafıza odaklı yaratıklardır. Hayatın içinde bilinen veya bilinmeyen koşullarla karşılaştığımızda, hafıza odaklı varlıklar olduğumuz için dış koşullarda aradığımız nitelikleri bulamadığımız zamanlarda tanıdık veya bilindik eylemlere doğru doğal bir eğilim çalıştırırız. Ancak her zaman işe yarayan eylemler, zamanın kalitesindeki gökyüzü koşulları düşünüldüğünde bu sefer işe yaramaz hale gelebilir. Uranüs ile Satürn karesi gökyüzünde bilinen klasik veya klişe şekilde değil de, farklı, sıra dışı ve denenmemiş çözümleri uygulama yönünde etkiler gönderiyor. Bu durumda, içsel bilişimizde her ne kadar kendimizden çok emin olamasak bile yapılması gereken şey önümüze hafta sonu enerjisiyle en güzel şekilde açılacaktır. Artık tanıdık, bilinen ve aşina olandan kaçınmalısınız. Bu size uzun yol olarak görünse bile alışılmadık olanı seçmenin olması istenilen en doğru eylem olduğunu göreceksiniz. Bu noktada ‘Ay Balık’ doğal eğilimi olarak “doğru hissettiren” şeyin “tam tersini” yapmalısınız. Hatta bu size çok yabancı veya rahatsız edici gelse bile. Çünkü doğru hissettiren şey aslında hafıza odaklı yaratıklar olduğumuz için “kendinin tekrarından” başka bir anlama gelmeyecektir. Bu noktada tanıdık olan eylem uzun vadede aslında istemediğiniz sonuçları hayatınıza çekmeniz anlamına gelir. Oysa ki farklı bir şey yapmadığınız da sonuçların farklı olmasını bekleyemezsiniz. Bu yolculuk zamanın kalitesinde “kendimize karşı yaptığımız bir takım seçimler” anlamına geliyor.

Özellikle Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren kaos ve belirsizlik durumunuz, zihnen biraz daha dinginleşmiş hissedeceğiniz hallere dönüşecektir. Bu noktada kendinizi zamanın akışına bırakarak gündemin kendiliğinden akmasını seyretmelisiniz. Birçok şey çevrenizde doğal bir akışla gerçekleşecektir ve ileriyi görebilir hale geleceksiniz.

Pazar günü Ay Koç burcunda hareket edecek. Bu dürtüsel, ateşli ve pozitif etki kendinizi daha hareketli, sportif, aktif ve hayatın içindeki mücadelelere hazır hissedebilirsiniz. Uzun zamandır hayalini ve hedefini kurduğunuz ancak zaman bulamadığınız şeyleri Pazar günü eyleme geçirebilirsiniz. Meraklılık, sevinçli bir heyecan ve değişim ve gelişim sürecine hizmet eden birçok eylemde bulunabilirsiniz. Aileniz ve sevdiklerinizle geleceğe yönelik heyecanlı planlar yapabilir ve bazıları için başlangıç enerjisini çalıştırabilirsiniz. Şimdi esas olan geçmiş deneyimlerden edinilen bilgiyi, yeni ve denenmemiş olanı destekleyen heyecan duygusuyla beslemektir. Kendi düşüncelerinizden, hislerinizden, inançlarınızdan, arzu ve kararlarınızdan daha büyük ve ilahi bir bilinç tarafından korunup kollandığınızı hissedebilirsiniz. Yapmanız gereken en önemli şey hayata olabilecek en pozitif bakış açısıyla yaklaşmak ve yaşam sevincini arttırmaktır. Geçmişte ektiğiniz tohumların yeşerdiğini de bu süreçte gözlemleyebilirsiniz. Gökkuşağını ilk kez gören bir çocuk gibi meraklı, sevinçli ve mutlu olmalısınız. İçinize umutlar ve özgürlük duygusu dolabilir.

Bu dönem ilişkiler açısından değerlendirildiğinde, başkalarıyla kendi aranızda gelişen yeni ve canlandırıcı enerjiyi hissetme dönemidir. İçinde bulunduğunuz koşulların gelecek vaadlerini zihnen düşünmeye başlamadan önce, kendinizi olduğunuz gibi yansıtmayı veya sizden neyin dışarı doğru yansıdığını keşfetmeye odaklanın. İçinde bulunduğunuz ilişkileri henüz halen Kuzey Ay düğümü İkizler burcundayken, kendinizi eğitmek için kullanmalısınız. Bir ilişkiden beklentileriniz neler ve siz bir ilişkide en doğru şekilde nasıl olmayı arzu ediyorsunuz? Nelerden gerçekten hoşlanıyor veya hoşlanmıyorsunuz? İlişkiler kesinlikle aceleye getirilmemesi gereken kritik aşamalardan geçiyor olabilir ve siz kendinizi bir ilişki vasıtasıyla tanımlayan bir etkiyi ortaya koyuyor olabilirsiniz. Olması gereken ilişkinin içindeki ve dışındaki sizin aynı kişi olmasıdır. Bu noktaya zamanın enerjisiyle yüksek bir perspektiften bakarak kendinizi daha iyi tanımanız sağlanacaktır.

Öte yandan, işinizde, kariyerinizde veya kendinizi görmek istediğiniz hedeflerde, başkaları için işe yarayan şeyleri deniyor olabilirsiniz. Yine bu zamanda, kozmik düzen herkesin kendi bireysel yaratıcılığı içinde kendisine en özgün yolu bulmasını istiyor. Konu maddi koşullar arasında ne kadar sıkışıp kaldığınız değil, kazanmak ya da kaybetmek de değil. Konu tam olarak kendinize en uygun, kendinizi en üst versiyonunuzda ortaya koyabileceğiniz ve gerçekten başarılı olduğunuzu hissettiğiniz şeyi açığa çıkartmaktır. Venüs bu hafta sonundan itibaren önümüzdeki hafta sonuna kadar durağan pozisyona geçiyor. Maddi koşullarda stabilizasyon sağlama imkanı artacaktır. Bu gelir gider dengesini tekrar yapılandırmanız anlamına geliyor. Var olan koşullar kendinize nasıl bir refah düzeyi ayarlayacağınız, içsel yaratıcılığınızla açığa çıkacaktır. Şansın ve yeniliğin destekleniyor olduğunu unutmayın. İnsan kendine rağmen kararlar alıp seçimler yapmak zorunda kalır ancak kozmik düzen pek çok zaman insan için en hayırlı ve doğru olanın hayata geçmesi yönünde enerjilerini gönderir. Sonuçlarını algılama biçiminiz eğer negatif ise, henüz daha sistemin işleyiş ve düzenini anlamamış olabilirsiniz. O zaman Merkür Galaktik Merkez’deyken bu işleyiş hakkında anlamadığınız şeyin sizin için anlaşılır kılınmasına niyet edin ve en yüksek planda her şeyin aslında en olması gerektiği gibi oluyor olduğunu bilin.

Doğru zamanlamada eylem yapmak ve kendi en iyinizi ortaya çıkartmak için destekleniyorsunuz. Yaşam size pozitif, mutluluk dolu ve bütün güzellikleriyle akacaktır. Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.