SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Uranüs Venüs kavuşumu Boğa burcunda…

Astrolojik olarak heyecanlı ve sosyal bir döneme giriyoruz; Uranüs Venüs kavuşumu Boğa burcunda…

23 Nisan’ı sadece Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı olarak değil aynı zamanda astrolojik olarak Venüs Uranüs kavuşumu olarak da kutlayabiliriz. Çünkü bu iki gezegenin Boğa burcunda birleşmesi, sosyal ve aşk hayatınızı uyaracak etkiyi açığa çıkartacaktır. Ancak tabii ki etkisi oldukça değişkendir. Haritasında toprak elementi ağırlığı olanları daha çok olumlu bir şekilde etkilenecek olan Venüs Uranüs kavuşumu, büyüleyici bir sosyal yaşamın tadını çıkarmak için yeterli kişisel özgürlüğe sahip olacağınızı ve heyecan verici aşkların gelebileceğini işaret ediyor. Bununla birlikte, bu hizalamaya sabit burçlar olan Aslan, Kova ve Akrep’ler daha çok sert açılar ile muhatap olacağından, aşk hayatınızda istikrarsızlığa veya ani mali kayıplara yol açabilir.

Durum ne olursa olsun, açık fikirli olmak ve esnek kalmak, bu yerleşimin en iyisini ortaya çıkarmak için anahtardır. Değişim her zaman hayatınızın büyük bir parçasıdır, özellikle de sevgi ve parayla her türlü değişim kolaylıkla ve güzellikle hayatınıza gelecektir. Daha da önemlisi, bu kombinasyon, kendinizi nasıl gördüğünüzle veya kendini sevme kapasiteniz ya da seviyenizle yakından ilgilidir.

Uranüs Venüs kavuşumuyla yaşamın bütün alanlarında keskin içgüdülere sahip olacaksınız. Önünüzde uzanan değişimleri en iyi şekilde tahmin edebilirsiniz, özellikle toprak enerjisi somut hayatın realitelerine dair yapılacak şeyleri gözünüzün önüne serecek ve adımlar atma gücünüzü tetikleyecektir. Ataletin kırılması gönüllülük prensibiyle olur her zaman. İşte Venüs Uranüs kavuşumu gönüllü olarak içinde bulunduğunuz kısır döngüye bağlamış durum ve hallerden çıkacağınıza işaret ediyor.

Ayrıca bu yerleşim, moda veya sosyal trendlerde bir adım önde olarak tezahür edebilir. Kendinize has tarzınızı ortaya koyabilir ve bir şekilde kalabalığın arasından sıyrılabilirsiniz. İnsanların bulunduğunuz yere ulaşması zaman alabilir çünkü çağın ötesine gidecek bir algıyı geliştirebilirsiniz.

İlk görüşte aşık olmak da bu kombinasyonun getireceği hediyelerden biri olacaktır. Aşk ve mali konularda içgüdüsel hislerinizle gitmeniz sorun değil. Kalbinizin sesini dinleyebilir ve risk alabilirsiniz. Bununla birlikte, değişen koşullara uyum sağlamak için her zaman hazır olun. Bireyselliğinizin ve özgürlüğünüzün tehdit altında olduğunu hissettiğinizde, kıvrak hareket ederek doğru zamanda eylem yaparak kendinizi bulunduğunuz pozisyonda en iyi hale getirmek çok önemlidir. Aşk hayatınızda uzun vadeli bağlılık istiyorsanız, kendi kişisel özgürlüklerine de değer veren bir partner bulmak için bu kombinasyon mükemmel enerjilerini yayıyor olacak. Örneğin farklı bir kültürel veya etnik kökene sahip, sıra dışı partnerleri hayatınıza çekebilirsiniz. Özellikle Satürn Kova enerjisiyle sosyal ilişkilerin en azaldığı bu dönemde internet vs gibi sosyal platformlar fazlasıyla aktif ve gündemde olacağından, aşkın size teknolojiyle gelmesi de mümkün olabilir.

Yanı sıra bu kombinasyon yaratıcı yetenek açısından bir deha üretim zamanı olduğunu bilmelisiniz. Elinizi hobi olarak veya profesyonel olarak neye koyarsanız koyun, kendi benzersiz tarzınızı geliştireceksiniz ve hatta daha büyük gruplar halinde çalışıyorsanız belirli bir miktar yaratıcı özgürlüğe ihtiyacınız olacak. Bazıları yaratıcı ifadeniz karşısında şok olabilirken, daha derin düzeyde amacınız ilerici ve fütüristik vizyonunuz aracılığıyla ortaya çıkabilir.

Venüs, Uranüs transitiyle birleştiğinde, sevgi ya da para ya da her ikisi ile değişim ve heyecanı birlikte getirir. Artan stimülasyon ihtiyacınız ani değişikliklere yol açabilir veya çevrenizde beklenmedik değişikliklere maruz kalabilirsiniz. Eğer bir partnerle işler durgun ve rutin hale geldiyse, isyan etme veya ilişkiyi riske atacak bir şeyler yapma olasılığınız daha yüksektir. Eğer istenilen sonucu alamazsanız ani ayrılıklar ile yolunuza bambaşka şekillerde devam etme eğiliminiz artacaktır.

Finansal anlamda özellikle sanal para, bitcoin veya spekülatif yatırımlar yoluyla da para kazanabilirsiniz. Yatırım yaparken alışveriş içgüdüleriniz tetiklenebilir ve gereğinden fazla tüketime meyledebilirsiniz. Boğa enerjisiyle moda, kozmetik ve mücevher satın almak için iyi bir zaman. Altın ve gümüş gibi madeni kaynaklara yatırım yapabilirsiniz. Bununla birlikte bütçeniz dahilinde harcama yapmayı unutmayın çünkü finansal kayıplar, finansal beklenmedik olaylar kadar muhtemeldir.

Yaratıcı yeteneğinizden yararlanmak artık çok kolay ve kendi benzersiz tarzınızı geliştirebilirsiniz. Sürprizler, davetiyeler, hediyeler, iltifatlar veya meraklı teklifler şeklinde de gelebilir.

Mutlu ve şanslı bir hafta sonu olması dileğiyle

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

 

Yazarın Diğer Yazıları