SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Merkür retrosu sona eriyor… İçinizdeki dâhiyi uyandırma zamanı!

İnsan hayat içinde ilerlerken kesinlik için can atar ve değişime direnir. Dünyanın aynı bir zebranın çizgili deseni gibi tutarlı kalmasını istemek insan doğasıdır. Ancak deneyimlerimizdeki hiçbir şey siyah ve beyaz değildir ve hiçbir şey statik kalmaz. Dış koşullar geçici olarak arzularınız ve beklentilerinizle eşzamanlı olarak hareket etmekte zorlandığı için şimdi bir dönüşüm zamanındayız.

Merkür Retroları insanlığın alacağı kararları eyleme dökmeden önce hayattan ve kendinden ne istediğini tam olarak keşfetmesi için vardır. Bizler baş döndürücü bir hızla geçen zamanda, hayatın içinde birçok şeye dair milyonlarca konuyla zihnimizi meşgul ederken, yaşamımıza dair bizi ilgilendiren konularda düşünmekten kaçınırız. Çünkü kararlar almaktan veya seçimler yapmaktan korkarız. Bu noktada Merkür retrosu kişiyi kendi merkezine götürür, zamanın akışı içinde ihmal ettiği konuları veya aslında bizzat kendini gündeme getirir. Maddi koşullarımızı, kariyer planlarımızı, yaşayacağımız alanları, hayatımızdaki insanları yeniden değerlendirmemize sebep verir. Merkür Retroları sistemin insanlığa, “Emin misin?”, “Son kararın mı?” diye sorma zamanlarıdır.

Geçtiğimiz üç hafta boyunca birçok konuda olduğu gibi, seçimler yapmakla karşı karşıya bırakıldınız. İlişkilerinizde birbiriyle uyumsuz ve fırtınalı duygular arasında bocaladınız ve nihayet bir şeyler zihinde artık netleşti. Bu hafta sonu itibariyle zihinde netleşen konular üzerinde güçlü ve kalıcı eylemler yapar hale geleceksiniz. Değişiklikler, karşılıklı gelişim fırsatları sunar, kendi kalbinizi daha iyi anlamanız ve sizi gerçekten mutlu etmek için neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz için bir yoldur. Şimdi ne olursa olsun, hayatın sizin için daha çok iyilik getireceğinden emin olabilirsiniz.

Hafta içinden itibaren etkili olacak Mars Plüton üçgeni eril hareketi ve yaratıcılık ilkesini hayata geçirerek bir şeyleri gerçekleştirme gücü veriyor. Hayatlarda yang enerjisi hakim olacak. Yang, eylemin gücünü, dünyayı ileriye götüren enerjileri ve düşünceyi ve arzuyu somut forma tezahür ettiren enerjileri temsil eder. Şimdi harekete geçmek için mükemmel bir zaman, çünkü kolayca ivme kazanabilir ve ilerleme kaydedebilirsiniz. Kendinizden emin bir şekilde ilerlerseniz, istediğiniz şey meyve verebilir. Yeni bir yaşam önünüzde sizi bekliyor ve kısıtlayıcı bütün engellerin aşılacağı zamanlardayız. Tereddüt etmek için hiçbir sebep yok. Artık kaderinizin şekillendiricisi olarak koşullar sizin açınızdan eylemi desteklemektedir. İlk hareketi yapmak sorun değil. Nerede durduğunuzu bileceğinize güvenin ve emin adımlarla ilerleyin.

Her türlü projeler, ortaklıklar ve işinizle ilgili tüm konular engeller aşamasından özgürleşiyor ve  “gerçekleştirme” aşamasına geçiyor. Şimdi hedef ve iddianızı yerine getirme, kendinize karşı verdiğiniz sözleri tutarak işleri halletme zamanı. Her zamankinden daha meşgul olmayı bekleyebilirsiniz. Yanı sıra, önsezilerinizi dinlerseniz, risk alırsanız ve harekete geçerseniz büyük kazançlar sağlayacağınız bir zamandayız. İçinizdeki kehanet bilincinizi aktifleştirin ve küçük “düşünen” zihnin entrikalarını aşan daha yüksek ve daha derin bir bilgiyle hareket edin. Sezgisel duyularınızın derin seviyesinde, kolektifin dehasına bir erişim noktanız var. Tüm düşünürlerin ve yaratıcıların, tüm mucitlerin ve liderlerin enerjilerine ve başarıya atlamak için ihtiyaç duyduğunuz her şeye uyum sağlamanız mümkün. İçinizdeki dâhiyi uyandırma zamanı.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

 

Yazarın Diğer Yazıları