SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Zamanın kalitesi

#zamanınkalitesi

Neptün/Plüton orta noktası HADES olursa ve Yengeç Mars’ı bu orta noktayla kavuşuma doğru gittiğinde;

Kendilerini Neptün etkisiyle kurban gibi gören insanların geçmiş olayların (Hades) telafisini sağlamak veya intikamını almak isteyeceği (Plüton) durumlar gözlemlenebilir.

Plüton retrosunun etkisiyle hayatın önünde olmasını arzu ettiğiniz büyük değişiklikler, büyük belirsizliklerin arkasına gizlenmiş olabilir ve Hades ile sonuçlarından ya da sonundan hiç memnun olmayacağınız konular gündeminize gelerek, hasta gibi hissetmenize sebep olabilir.

Kendinizi anlamsız bir tür depresif durum içinde bularak ne yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz.

İçinizden gelen duyguların ve dürtüselliğin etkisiyle (Özellikle hafta sonu boyunca Ay Koç burcunda ve Mars ile karşılıklı ağırlama içinde olacağından) agresyon enerjisi tavan yapabilir ve istemeden kendi kendinizi baltalayacak davranışlarda bulunabilirsiniz.

Sağlık konularıyla ilgili gelişmeler negatif yönde ilerleyebilir ve Hades ne yazık ki çok da harika sonuçları işaret etmiyor.

Neptün sebebiyle güvensizlik ve aldanmayla karışık yanlış anlaşılmalar, ikizler Merkür’ü enerjisiyle de şaka yapayım derken ağzınızdan çıkanı kulağın duymayacağı durumlar, Plüton’un güç ve kontrol ihtiyacı ile Mars tarafından tetiklenecek şekilde konuların üzerine gitme eğiliminizi dizginlemeniz hayırlı olacaktır.

Hayatınızda finansal ve mali konular belirsizlik içinde ilerleyebilir, yoksulluk yaşamasanız bile yoksunluk hissetmeniz kaçınılmazdır. Kıtlık bilinciniz tetiklenebilir ve özgürlüğünüzün kısıtlanması her zamankinden çok daha tepkisel olmanıza sebep olabilir.

Bu kombinasyon zayıf ya da bağımlı kişilikler üzerinde kontrol etme isteği içinde olacak insanlara kolaylıkla zemin hazırlayacaktır. Manipülasyonlara kapılabilir ve kastı aşan davranışlar içine düşebilirsiniz.

Hem Neptün hem de Plüton “gizli gündemleri” işaret ediyor. Bu noktada sizden gizlenen gerçekler olabileceği gibi, kendiniz de gizlenme eğiliminde olabilirsiniz.

Hades’i bağışıklık sistemi olarak ele alırsak Neptün metabolizmadaki belirsiz tetikleyicilerin var olduğunu işaret eder. Plüton ile birleştiğinde bünyeler içinde ateşlenme, halsizlik, genel bir dirençsizlik ve gastrointestinal sağlık sorunları gündeme gelebilir.

Neptün’ü “cazibe” ve Plüton’u da “güç ve para” olarak düşünürsek, orta noktadaki Hades, şu anda ikisinden de yoksun olduğunuzu hissetmenize sebep olabilir.

Neptün’ü “merhamet” ve Plüton’u da “kontrol” olarak düşünürsek, orta noktadaki Hades mevcut koşullar ve sağlık sorunları sebebiyle diğer insanlara karşı şefkat, anlayış ve empati geliştirmemiz gereken zamanlarda olduğumuzun altını çiziyor.

Neptün’ü boşa geçirilmiş saatler, Plüton’u psikolojik tükenme olarak ele alırsak, orta noktadaki Hades’i üzücü veya anlamsız zaman geçirme olarak düşünebiliriz.

Sınırlı veya belirsiz kazan durumlarının genel bir finansal durgunluk yaratması da zamanın enerjisindeki bu faktörlerin birbirleriyle etkileşimde olmasına bağlıdır.

Plüton ile bilimsellik gerektiren konulardaki engeller, ticari kısıtlanmalar ve sınırlı özgürlük, Neptün ile iktidarsızlık ve sinirlilik enerjisi, Hades ile ortalandığından genel olarak üzücü ve hoş olmayan haberler, iftiralar, zor durumlardan kurtulma arzusu, kişisel özverilerde fazla bulunmaktan kaynaklanan iç daraltıcı ruh halleri söz konusu olabilir.

Plüton bazıları için hoş olmayan haberleri ve üzücü tartışmaları Mars enerjisiyle tetiklerken, Neptün bünyelere zayıflık ve zafiyet getirecektir. Hades ile ortalandıklarında bazılarının itibarı için zor bir dönem, garip ve anlamsız konuların peşinden koşma, spekülasyonlardan kayıplar yaşama, kurnazlık yapayım derken kendi başına çorap örme, ünlüler veya hükümet yetkilileri ya da politikacıların provoke edici sözleri sanal krizlerin patlak vermesi anlamına gelebilir. Genel bir dayanıklılık eksikliği, kayıp ve ayrışma veya istifa gibi durumlara karşı dikkatli olmakta fayda var.

Merkür/Poseidon/ Pluto – üzücü tatsız haberler, bazılarının itibarı için zor bir dönem, iftira, garip planların peşinde koşma, yanlış, kurnazlık, iftira. (hükümet ve seçkinler, çok fazla etkisi olan ünlüler)

Neptün ile enfeksiyonlar, istikrarsızlıklar ve hile enerjisi Plüton ile birleştiğinde belirsizlikleri yok etme isteği tetiklenecektir. Hem maddi hem de manevi anlamda barış için çalışmak, özgürlük için sağlıklı mücadeleler, mali durgunluk ya da tıkanma için yaratıcı çözümler ile yüksek direnç geliştirilebilir ve çatlaklar onarılabilir. Önemli olan farkındalığa ulaşarak, negatif oluşumlara değil, pozitif yaratımlara odaklanmaktır.

Plüton ile ani güç patlamaları, Mars enerjisiyle gerginliğe katkıda bulunan eylemler istenmeyen olayların yaşanmasına sebep olabilir. Bu eksenin Hades ile ortalanması ciddi kazalar, yıkımlar, şok edici faaliyetler, kalıcı veya kronik hastalıklar şeklinde kendini gösterebilir.

Bu aksın en negatif etkisi, beklenmedik ölümler veya şiddetli depresyon sebebiyle intihar eğilimleri şeklinde olabileceğinden, duygusal üzüntü konularına şifa çalıştırma şartı vardır.

İçinde bulunduğumuz süreci en sağlıklı biçimde değerlendirme yolu, sükûneti ve içsel huzuru yakalamak için manevi çalışmalarda bulunmak, şifa vb. konulara eğilmek, insanlara karşı şefkatli, anlayışlı ve merhametli olmak, mümkün olduğunca kendinizi pozitif kanalda tutmaya çalışmakla mümkün olacaktır.

Kolektife sevgiyle bilgi ve şifa olsun.

 

Yazarın Diğer Yazıları