SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Özgürlük zamanı

Ay tutulması bugün -19 Kasım Cuma- 27 derece Boğa Akrep hattında olacak. Hemen akabinde iki hafta sonra bir de Güneş tutulmasıyla taçlanacağız. 4 Aralık’taki Güneş tutulmasında hayatın gidiş yolu anlatan Düğümler, İkizler Yay hattı aktif olarak çalışacak. Bu durum İkizler ve Yay burcu temalarının en baskın ve en güçlü şekilde bünyelerde açığa çıkacağına işaret ediyor. Tutulma enerjisiyle her iki burcun da gölgesinin daha çok çalışma eğiliminde olduğunu bilmelisiniz. Buna göre İkizler daha çok fazlasıyla bilgi ve enformasyon sirkülasyonunu anlatırken, aynı zamanda gölge enerjisiyle sağlam, kaliteli ve geçerliliği olan doğru bilgi enerjisini zayıflatacaktır. Bu süreçte aldığınız duyumları ya da bilgileri iki kere kontrol edip doğruluğuna emin olduktan sonra gereğini yapmalısınız. Öte yandan Yay burcunun gölgesi, fazlasıyla önyargılı olup varsayımlarda bulunmak, haklı olduğu konusunda saplantılı ve Akrep temasıyla konuların arka planında gerçekleşen senaryolarla yüzleşildiğinde yaşanılan büyük şaşkınlık ve şoklar şeklinde dışarıya vuracaktır. Hayatın üzerinize doğru gelen etkisini abartma eğiliminiz olmasın.

Mars Akrep, Uranüs Boğa etkisiyle yaşanacaklardan korkarak, Satürnyen kasvetli doğaya yenilerek,  “kaçacak bir delik olsa da kaçsam” duygusundan acilen uzaklaşmalısınız.  Hayat hangi pencereden nasıl bakıyorsanız size öyle görünecektir. Her türlü negatif bakış açısı, negatif oluşlara dair yaratımları gündeme getirecektir. Oysa hayat hiçbir zaman söylenilenler, düşünülenler veya kötücül beklentilerde olduğu gibi facia akmaz. Her dönemin kendine özgü zorlukları olsa bile yaşam koşulsuz ve kaçınılmaz olarak devam eder. Ben yaşamı ve varlığın bütün boyutlarını negatif bir bakış açısıyla ele almanın gölge yay enerjisinin yansıdığı küçümseme hissinin bünyeleri ele geçirerek gizli kibir çalıştırması olarak yorumluyorum ve bilinç boyutunda buna izin verip çanak tutulmasını asla doğru bulmuyorum.

Yaşam insana rağmen insanlık için varlığı ve devamlılığı garantilenen ve tamamen kozmik düzenin işleyişine hizmet eden senaryoların dışavurumudur. Unutmayın ki insanlık nasibinden kimse kaçamaz.

Gökyüzü bize nasıl “doğru insan’ olacağımızı öğretmeye konsantre. Hepimiz payımıza düşen insanlık nasibini en güzel şekilde ve en anladığımız dil ile alacağız.

Bu Ay tutulması büyük müjde ve fırsatları gündemimize getiriyor. Tutulma özellikle kadınların sağlığı, ilişkiler, kariyer ve parasal konularda etkili olacak. Bu Ay tutulması ayrıca düğümlerin Boğa Akrep hattına geçiyor olduğunun habercisi olan bir tutulmadır ve etkisini transit Düğümler aynı dereceye gelince, yani Şubat 2022 tarihinde daha belirgin şekilde hissedeceğiz.

Burçlar bazında Ay tutulması etkilerini anlattığım postlar sırayla geliyor…

Koç burcu için Ay tutulması, kariyer hedeflerinin netleşeceği ve akabinde zevk aldığınız şeylerden beslenebilir hale geleceğiniz çok olumlu bir dönemin habercisi anlamına gelecek. Çoğu konular Güneş tutulmasıyla gündeminizden kalkacak ve çoğunuz aşkı ve parayı bulmakla ilgilenecek. Bu tutulma hayatınıza maddi ve manevi anlamda yenilikleri veya yeni birilerini getiren etkiyi çalıştıracak. İş hayatınızda gelirlerinizde yeniden yapılanma veya daha yaratıcı kazanç kaynakları edinme şeklinde tezahür edecektir. Aileniz veya sevdiklerinizle yapacağınız eğitim veya seyahatler sırasında da kalıcı bir ilişkinin başlangıcına tanık olabilirsiniz. Tutulma Koç’lara şans ve mutluluk getirecek. Ancak, bu dönemde kontrol altında tutmanız gereken şey, egonuz ve gururunuz olacaktır. Ayrıca, sağlık açısından özellikle çevrenizdeki kadınlar veya annenize dikkat etmelisiniz. Kendinize ve çevrenizdekilere iş yükü getirmediğinizden emin olmalısınız.

Boğa burçları için tutulma, parasal kaynakların artışı ve yeni para kazanma fırsatları anlamına gelecektir. Maddi sıkıntılarınızı veya genel olarak para kaygısını üzerinizden atabileceğiniz etkiler alacaksınız. İş ve kariyer hayatınızda yavaş ama istikrarlı bir şekilde yükselen bir grafiğe sahip olacaksınız. Bu süreç içinde ruhsal daralma ve sıkıntı duygunuzu kendinizi sevdiğiniz şeylerle meşgul ederek geçiştirebilirsiniz. Uzun vadeli planlar veya hedefleri de başlatmak, bu ay tutulası etkisiyle mümkün olacaktır. Ayrıca Boğa burçlarına tutulma ilişkilerle ilgili netlik vaadediyor. Hayatınızda bir ilişki varsa, bunu kalıcı hale getirebilirsiniz veya bununla ilgili uzun vadeli çalışmalara başlayabilirsiniz. Eğer hayatınızda bir ilişkiniz yoksa önceliği kendi hayatınızı yapılandırmaya vermek zorundasınız. Boğa burçları için yeni, sağlıklı ve kalıcı ilişki şubat 2022’den sonra geliyor.

İkizler için Ay tutulmasının iyi haberlerle dolu olduğunu söylemek mümkün. Özellikle yolculuk ve seyahat ya da değişim tutkusuna olan susuzluğunuzu bol bol giderebilirsiniz. Muhtemelen yanınıza sevdiklerinizi veya ailenizi de alacağınız yeni bir yaşam planına doğru giriş yapacaksınız. Yer değiştirme, şehir ya da ülke değiştirme, kariyer ya da eğitimle bağlantılı olarak yeni bir dönemin başlaması tutulmayla tetiklenecek. Ay tutulması ayrıca bildiğiniz gibi dişil enerjilerle ilişkilidir. Yeni ilişki başlangıçlar da ikizleri bekliyor olacak. Hali hazırda bir ilişkiniz varsa, bu ay tutulması ilişkide düzeltilmesi gereken konuları masaya yatırmanıza ve netlik kazanmanıza yardımcı olacak. Kendinize bir yön verme gücüne sahip olarak ilerleyeceksiniz. Öte yandan Ay tutulması, profesyonel hayatınızdaki becerilerinizi de aktif şekilde kullanmanız gereken zamana işaret ediyor. Daha çok para kazanmanız gerekiyor. Dolayısıyla daha çok iş yükü ve sorumluluğu altına gönüllü olarak gireceksiniz.

Yengeç burcu için Ay tutulması, geçmişteki tüm sorunların gündeme gelerek çözülmek için sıra beklediği ve sizin bütün konuları sırasıyla çözmenizi isteyen enerjilerle dolu olacak. İlişkilerinizde sakinlik ve barış hissine bu dönemde daha da fazla ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak Yengeçlere iyi haber şu ki, maddi anlamda daha da rahat edeceğiniz etkiler açığa çıkıyor. Ev alabilir, taşınabilir, evlenebilir, evlilik konularını gündeme getirebilirsiniz. Ailede bir tür kutlamalara hazır olmalısınız. Eğer hayatınızda kimse yoksa bile bu süreçte çevrenizdeki birliktelikleri gözlemleyerek kendinizi için ideal olanı hayatınıza çekebileceğiniz etkiyi çalıştıracaksınız. Zaten bir ilişki içinde olan Yengeç burçları ise özellikle partnerlerinin kariyer hayatındaki olumlu gelişmeler, maddi ve manevi olarak onlara da yansıyacağından uzun zamandır beklediğiniz konularda nihayet eylemler yapabilir ve planlarınızı hayata geçirebilir halde olacaksınız. Maddi anlamda risk almadan uzun vadeli yatırımlara girdiğiniz takdirde çok hayırlı kazançlar elde edebilirsiniz.

Aslan burçları için Ay tutulması, her türlü fiziksel ve ruhsal aktiveler için harika bir zaman anlamına geliyor. Eğer yakın zamanda ilişkinizle ilgili konular sizi çok zorladıysa bilmelisiniz ki yaşanılan ayrılık akabinde hayatınıza yeni bir yön vermeniz gerekiyor ve buna yönelik konular gündeminize gelecek. İş dünyanızda ani değişiklikler yaşayabilir ve kariyerinizde farklı alanlara yönelebilirsiniz. Tayin, rütbe alma, bölüm değiştirme veya atanma gibi konular Aslan burçlarının gündeminde olacaktır. Ayrıca bu değişimler özel hayatınıza da yansıyacak. Bir süre kendi halinizde kalmayı ve kimseye bir muhtaçlık geliştirmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Tutulma, size özgürlük ve kendi başına hareket edebilme potansiyelini getirecektir. Kalbi aşkla atan Aslan burçları için bu tutulma, kendime döneyim derken daha bencil ve kibirli yapabilir. Bunun nedeni duygularınızın çok zedelenmiş olması ve kimsenin sizi düşünmediğine dair olan içsel küskünlüğünüz olabilir. Mali durumunuz sabit. Yatırım yapmak için iyi bir zaman değil, istikrarınızı korumalısınız.

Ay Tutulması Başak burçlarını sağlıklarına dikkat etmeye ve özen göstermeye davet ediyor. Ayrıca işinizdeki artışlar da sizi fiziksel ve zihinsel olarak oldukça zorlayabilir ve isteseniz de istemesiniz de aktif olmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönem öncelikle her şeyin altından kalkabilecek fiziksel ve ruhsal güce sahip olduğunuzu bilmelisiniz. Sağlıklı bir zihin yapısıyla her şeyi yönetebilir hatta daha da iyileştirebilirsiniz. Böylelikle asıl ihtiyacınız olan başarılı hissetme ve yaptığı şeyi en mükemmel yapma hissine kendinizi kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Ayrıca önümüzdeki dönemde yatırım amacıyla yaptığınız bütün faaliyetlerinizden maddi manevi geri dönüşler alacaksınız. Muazzam bir 2022 yılı Başaklar için geliyor. Kendinize daha da fazla güveneceksiniz. Hem kişisel hem de profesyonel anlamda daha sağlıklı kararlar verip uygulayacaksınız. Küçük değişiklikler büyük dönüşümler vaadediyor ve bunlardan maksimum düzeyde yararlanacağınız etkiler açığa çıkıyor.

Ay tutulması Terazi burçları için en çok istediğiniz şeyi, sağlıklı ve uzun ömürlü bir ilişkiyi vaadediyor. Hayatınızda özel birine karşı duygusal bağ oluşturabilir ve yeni bir sayfa açabilirsiniz. Yakın zamanda kalp kırıklığı yaşamış olsanız bile, bundan kurtulabilir ve hayatınızda ilginç bir şekilde gelişecek olayları hayretler içinde seyredebilirsiniz. Kendinizi adamış olduğunuz bir ilişkiniz varsa eğer, onu mercek altına alarak yeniden yapılanmayla ilgili olumlu adımlar atabilirsiniz. Finans konularına gelince, tutulmanın etkisiyle şimdiye kadar hissettiğiniz tıkanıklık açılacaktır. İşinizin geliştiğine de tanık olabilirsiniz. Ayrıca resmi ve hukuki konular, seyahat konuları veya yatırımlar gündeminize gelecektir ve bu kanallardan uzun zamandır beklediğiniz ödemeler veya kazançları elde edebilir hale geleceksiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli konu partnerlerin hayatını kendi hayatınızın önüne almamak üzerine olacaktır. Kendi dengenizi bozmadan bir diğerinin hayatına yol gösterici olarak dahil olmayı seçmelisiniz. Bir diğeri için kendi hayatınızdan taviz ve ödün verdiğiniz takdirde olumlu şeyler olumsuzluklara dönüşebilir.

Akrep burcu için Ay tutulmasının etkileri özellikle maddi konuların yapılandırılması, eğitim ve kariyer planlaması üzerine olacaktır. Özellikle akademik kariyer ve buna bağlı olarak alınması gereken mesleki kararlar arifesindeyseniz, ay tutulması en çok bu konuları etkileyecek. Maddi anlamda da Akrepler kendilerini bir seçim arifesinde bulabilirler; Ya çok daha iyi bir iş teklifi alarak mevcut koşullarınızı değiştirmeye çağrılıyor olabilirsiniz ya da kariyerinizde ilerlemek için feda etmeniz gereken bazı konular olabilir ve bu ikisi arasında seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu ay tutulması enerjisiyle seçim yapmanız gereken konu önünüze net bir şekilde kendiliğinden gelecektir. Akrepler için bir noktada güvenlik açığı anlamına gelse bile, önünüze açılan yolda yürüme yönünde güçlü bir motivasyon hissedeceksiniz. Kariyer ve para konusunda asla endişelenmemelisiniz. Göksel faktörler sizi asla parasız ve kariyersiz bırakmayacak. Seçim yapmaktan korkmayın. Meslek hayatınız yüzünden özel ilişkilerinizi arka plana atsanız da hayatınızdaki tutku devam edecek. Sadece insanlara karşı biraz daha az agresyon göstermeniz yerinde olur.

Yay burcu için Ay tutulması, Güneş tutulması sonrasında hayatınızda yeni bir dönemin başlayacağına işaret ediyor. İlginç bir şekilde kendinizi diğerleriyle aranıza mesafe girmiş, istemeden de olsa uzaklaşmış veya başkalarından sebep uzaklaştırılmış hissedebilirsiniz. Bu süreç sizi yalnız bırakmak için değil, hayatınızdaki yeni dönem öncesi tam bir eleme olduğu içindir. İş ve kariyer alanınızda sanki aleyhinizdeymiş gibi görünen gelişmeler sizi demotive etse bile, yakın zamanda bunların ne için yaşandığını anlayacağınız gelişmelere tanık olacaksınız. Sistem sizi bir yerden alıyor ve başka bir yere koyuyor. Yeni bir platformda, yeni kişilerle yeni ilişkilere girmeniz gerekiyor. Fakat siz geçmişle olan bağınızı duygusal olarak tamamlayamadığınız veya hala hak hukuk ve adalet talep ettiğiniz için bu tutulma sizi bütün bu konulardan ayıracak etkileri çalıştıracaktır. Resmi konulardaki gelişmeler lehinize olacak. Şu anda yapmanız gereken hayatın sizi götürdüğü yere gitmeye gönüllü olmaktır. Kendi evinizin içindeki huzurunuzu ve sakinliğinizi koruyun. Her şey yolunda.

Oğlak burcu için Ay tutulması, kariyer alanındaki gelişmeler anlamına geliyor. Eğer bir iş bulmakta zorlanıyorsanız veya işinizle ilgili sıkıntılarınız varsa, bu tutulma bunlara yeşil ışık yakıyor. Size kazanç getirecek bir takım iş alternatifleri veya farklı iş kanalları gündeminize gelecek. Daha önce hiç denemediğiniz konularda risk almaya açık hale geleceksiniz. Yerleşik düzeninden hiç taviz vermeyenlerdenseniz, bu tutulma etkisiyle artık bilinmeyen alanlara doğal bir geçiş yapmaya kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Oğlakların hayatı isteseler de istemeseler de değişiyor ve bu değişim çok hayırlı yönde oluyor. Tüm bunlar sırasında zihinsel olarak kendinizi dağılmış hissedebilirsiniz ve sanki konular kontrolünüz dışında gelişiyormuş gibi görünebilir. Her zaman çalışarak sorunları çözen oğlakların bilmesi gereken tek şey, tutulma etkisindeki itici güç sayesinde bazı konuların çözülmesi için zaman verilmesidir. İş yerinizdeki sorunlar kendiliğinden ortadan kalkacaktır. Süreç aşina olmadığınız şekilde ilerleyebilir. Duygusal sükûnetinizi korumak için evcil bir hayvan edinebilirsiniz.

Kova burçları için Ay tutulması iş hayatındaki konuları gündeme getiriyor. Uzun zamandır kendinizi fazlasıyla materyalist hissedebilir ve harcamaların kontrolüne sahip olamayabilirsiniz. Şu anda içinde bulunduğunuz süreç, maddi manevi bir düzeni uzun vadede yapılandırma üzerine hareketleniyor. Zaten sahip olduğunuz iş için iyi haber şu ki, kazançlı ve karlı bir döneme gireceksiniz. Bir ortaklık yapabilir ya da güvenebileceğiniz birileriyle bazı adımlar atabilirsiniz. Sallantıda bir iş hayatınız varsa, Ay tutulmasının akabindeki Güneş tutulması ile tetiklenecek yeni bir döneme giriyorsunuz. Mevcut işinizden ayrılabilir ve başka bir alanda faaliyet göstermeye başlayabilirsiniz. Öte yandan romantikliğiniz de üzerinizde olacaktır. Aile üyelerinize karşı daha anlayışlı, daha empatik ve daha verici olduğunuz dönem başlıyor. Daha önce dikkat etmediğiniz konulara özen gösterebilir ve hassasiyet geliştirebilirsiniz. Bunların ödüllerini Şubat 2022 civarı alacaksınız. Herhangi bir ilişkisi olmayan Kova burçları da şubat ayını beklemeliler.

Balık burçları Ay tutulmasında hayatlarındaki büyük dönüşüme hazır olmalılar. Bir aile üyesinin kendi hayatını kurmasına yardım edebilir, işle ilgili seyahatler veya manevi geziler yapabilir, kendi özgürlüğünüzü satın alabileceğiniz faaliyet ve aktiviteler içine girebilirsiniz. Maddi konularda zorlanıyorsanız eğer, Güneş tutulmasının akabindeki süreçte daha da rahatlayacağınız gelişmeler sizi bekliyor olacak. İş ve kariyer alanında, biraz geri çekilmeye, diğerlerine de alan yaratarak izin vermeye hazır olmalısınız. Hatta bu süreç sizi ister istemez bazı konulardan el çektirecek deneyimler anlamına gelebilir. Ailevi konular ve ilişkiler birbirine girerek bir kaos yaratabilir. Kurduğunuz ve devam ettirdiğiniz düzen dağılarak bambaşka konularla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Sistem ve süreç, öncelikle mevcut koşulların dağılmasına ve sonrasında yeniden toparlanmasına olanak veriyor. Düğümler Boğa Akrep hattına girdiği Ocak 2022’den itibaren işler güçlerle alakalı daha sağlıklı bir istikrar bekleyebilirsiniz. Şu anda hayatınızdaki her şey ayakta ve neyin ne olduğunu siz de bilmiyorsunuz. Endişelenmeyin, her şey zamanı gelince yerine oturacaktır.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

Yazarın Diğer Yazıları