SEVİLAY ERİÇDEM

Uranyen Astrolog

YAZARLAR-HAFTA SONU

Kaos ve çatışma sonrası sevgi dolu yaklaşımlar için ideal zaman

Cumartesi gününe Ay Akrep burcunda giriyoruz. Akrep’in son derecelerinde seyahat edecek olan Ay, akşam saat 19.00’a kadar ruhsal ve fiziksel olarak duygusal gerilimini yansıtacaktır. Bitirilmesi gereken işler veya ilgilenilmesi gereken konular gündeminize geldiğinde kendinizi gergin, asabi, öfkeli ve kızgın hissedebilirsiniz. Karşı tarafla restleşme ihtiyacı büyük olacaktır ve duygusal olarak dışarı vuran bir taşkınlık hissetmek mümkün olabilir. Merkür’ün Retro etkisi devam ederken kendinizi haklılıklarınızla masaya yatırma eğilimi artacağından ister istemez kaotik kargaşalar, bir başkasıyla farklı amaçlarda olmak, karşıtların gerilimi şeklinde yaşamlara yansıyacaktır.

Bu süreç önümüzdeki günlerde 20 Ekim’den önceki Dolunay evresinde, retrodan çıkmaya hazırlanan Satürn’ün ayak sesleri olarak nitelendirilebilir. Bu dönem, düzeni yeniden sağlamak için karşılıklı konuşmaya, müzakere etmeye ve herkesin kendi eteğindeki taşları ortaya dökmesine olanak sağlayacak etkileri açığa çıkartacaktır. Görünen kaosta bile yeni bir tür düzeni kurma zorunluluğu, ruhları sıkıştıracaktır. Bu yeni yaşam döngüsüne girmeden önceki evrede, hayatın önünüze getirdiği bütün konuları madde madde değerlendirmelisiniz. Acele etmek ve bir an önce kurtulmak yerine, olayları kendi perspektifinden açıklamak isteyen insanlara fırsat tanımalısınız. Amacınız, herkesin iyiliği için en iyi çözümü bulmak olmalıdır. İşleri daha da karmaşıklaştırmanın kimse için bir faydası olmadığını bilmelisiniz. Herkesin gitmesi gereken yolun önünde açılmasına izin vermekten başka çareniz olmadığını bilmeniz gerekiyor. Bu noktada gelişen olayların sizi uzun vadede nasıl etkileyeceğini negatif yaşam senaryoları olarak zihninizde canlandırmak yerine, önünüze gelen yeni fırsatları ve yeni yaşam deneyimlerini değerlendirmek için kozmik düzenin imkân verdiği/yarattığı şeklinde yorumlamak daha sağlıklı bir bakış açısı anlamına gelecektir.

Pazar günü itibariyle Ay Yay burcuna geçmiş olacak ve Güney Ay Düğümüyle birlikte Yay burcuna girmiş Venüs ile kavuşacaktır. Bu durum ister istemez üzerinizdeki gerginliğin yumuşamasına, olayları daha pozitif bakış açısıyla değerlendirmenize, sevgi ve merhamet duygularının akmasına ve karşılıklı olarak birbirine hak vermeye yol açabilir. Maddi konulardaki paylaşımlar, parasal beklentiler ve geleceği dair yeni yapılanmanın vereceği genel bir pozitif bakış açısı, kendinizle ilgili planlar yapmanızı kolaylaştıracaktır. Pazar günü hayatınızda önemli ve değerli olan insanlarla bir araya gelebilir, hedef, ideal ya da hayallerinizi paylaşarak, onlardan moral verici destekler alabilirsiniz. Hayatınızda önünüzde geçilmesi gereken bir takım yol ayrımları ve dönemeçler uzanıyor olabilir ve fakat bunların altında ezilen değil, tam tersine olayları kendi ve diğerlerinin en yüksek hayrına göre yöneten olmayı tercih etmeniz gerekiyor. Evrensel kabul ile hiçbir şeyin zorla olmayacağını, zorla kimsenin kimseyi bir yerde tutamayacağını, hakkınızın hukukunuzun mutlaka size teslim edileceğine dair samimi bir inanç ve güven alanı oluşturmalısınız.

Hafta başından itibaren, maddi konularda yapılanma hız kazanacaktır. Beklediğiniz ödemeler veya yapılması gereken masraflar için kaynak yaratabilir veya yeni maddi akışlar için projeler üretebilirsiniz. Bu projelerin ve kaynakların size maddi olarak dönüşü önümüzdeki aylarda olacaktır. Bu hafta sonu ve akabindeki Dolunay enerjisine doğru giderken, kendinizi zihinsel olarak rahatlatacak manevi ve spiritüel çalışmalara başlamak için de Ay’ın Yay’da olduğu Pazar günkü ılımlı ve olumlu enerjisini kullanabilirsiniz.

Ne olursa olsun kalbinizdeki sevgi enerjisini yüksek tutmalı, ilahi planla olan samimi bağınızı korumalı, her şeyin her zaman sizin için en yüksek ideale ve oluşa zemin hazırladığı inancını bünyenize yerleştirmelisiniz.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun…

 

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları