AnasayfaASTROLOJİYeni haftada bizleri neler bekliyor? Astrolog Meral Ünal Tatlısu yazdı

Yeni haftada bizleri neler bekliyor? Astrolog Meral Ünal Tatlısu yazdı

 

Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

Haftaya Ay Yengeç enerjileriyle başlayarak ruhsal olarak ailevi ve duygusal ihtiyaçlarımızın ön planda olacağı iki buçuk güne ‘merhaba’ diyoruz. Sıcak, sevgi dolu, huzurlu ve güvende olma ihtiyacımız yükselirken, Ay Satürn 150’lilik açısı gün genelinde ev ve aile ile ilgili konularda huzursuzluk yaratan sorunlar karşısında kendimizi şansız hissedebilir ve karamsarlığa düşebiliriz. Başımıza aynı şeyler geliyor ve biz hep aynı şekilde karşılık veriyorsak, o konuda herhangi bir ilerleme beklemek anlamsız olmakla beraber, sürekli tekrar eden aynı olaylar karşısında artık farklı bir bakış açısı kazanmak yerinde bir davranış olacaktır.

Bugün (pazartesi) yaşam kaynağımız olan Güneş, Yay burcuna geçiş yaparken, geride bıraktığımız Akrep burcundaki zorlayıcı ve amansız yolculuktan sonra Yay burcu geçişi ateş elementiyle canlılık, hareket ve içsel olarak da yaşama sevinci ve coşkusu aşılayacaktır. Ortalama bir ay boyunca Yay burcu seyahati süresince yaşamda yeniden canlılık ve hareket enerjisini yükseltecektir. Güneş Yay burcu ile bağlantıda olan konular, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurt dışı seyahatler, yurt dışı eğitim öğrenim, uluslararası ticari faaliyetler, hukuksal konuların aydınlığa kavuşmasına olanak sağlayacaktır. Kendi inanç ve fikirlerimizde ısrarcı olmak, fanatizm geliştirmek, aşırıya kaçıp işi iyice abartıp sadece kendimize hak vermek olasılıkları var. Dolayısıyla da fikirsel çatışmalar yaşıyabiliriz.

Salı günü Ay, Neptün ve Mars arasında doğal üçgen akışı, Venüs’ün Mars’a yaptığı sekstil, Uranüs’e yaptığı üçgen ve Ay’ın Uranüs’e sekstil açısıyla oluşan mistik dörtgen açı kalıbı ilişkiler ve finans alanlarındaki eski konulara yeni ve farklı çözümler üretebileceğimizi ya da ‘aynı tas aynı hamam’ misali önyargı geliştirebileceğimizi ifade edebilir.

Çarşamba günü akşam saatlerinde Yay burcuna geçiş yapan Merkür Akrep burcundaki derin, şüpheci ve araştırmacı zihin algısından çıkıp yay burcunun iyimserliği, rahatlığı, filozofluğu, bir yandan da fanatikliğiyle birlikte, Güneş, Gad ve Merkür ile geçmiş, eski konuların Ay Yengeç’teyken özellikle gündeme gelmesiyle fikir çatışmaları yaşayabileceğimizi, kendimizi çok fazla haklı görmeye, ya da çok fazla önyargılı davranışlar sergilememize ve ani kararlar almamıza sebep olabilir.

Perşembe günü Ay Aslan enerjisindeyken egomuzun sesinin yükseleceği bir günün enerjisini yaşıyorken, Ay’ın Satürn ile karşıtlığının T-karesinde Uranüs’ün bulunuyor olması, fikir ve düşünce çatışmaları yüzünden ani ve beklenmedik duygusal ve egosal tepkiler vermemize sebep olabilir.

Bu hafta Yay burcuna geçiş yapan Güneş ve Merkür’ün yükselen burçları nasıl etkileyeceğine bakalım:

Koç ve Yükselen Koç: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri aile hayatınız ve duygusal iniş çıkışlar, perşembe ve cuma aşk, çocuklar, cumartesi ve pazar günleri gündelik koşuşturmalar ve beden sağlığınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 9.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Sizin için gerçekten hayatın anlamı ve manası nedir? Gelecekten umutlarınız ve beklentileriniz neler? Daha çok yüksek bir bakış açısıyla hayatınızı, geleceğinizi, inançlarınızı ilgilendiren alanlarda kendinizi coşkulu hissedebilir, eğitim öğrenim, yurtdışı bağlantılı konular, farklı kültürlere ya da farklı insanlarla bir araya gelmek isteyebilirsiniz. Hukuksal ya da uluslararası ticari konular, sözleşmeler gündeminize gelebilir.

Boğa ve Yükselen Boğa: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri yakın çevre ilişkilerinizde duygusal iniş çıkışlar, perşembe ve cuma aile ve ev hayatınız, cumartesi ve pazar günleri aşk, çocuklar ya da yaratıcı hobilerinizle ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 8.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Ortak değerler, derin ve spritüal konular, bilinmeyen okült bilgiler, mistik psişik konularla, kredi ve borçlar, miras konuları artık zihninizi daha fazla meşgul ediyor olacak.

İkizler ve Yükselen İkizler: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri maddi konular, özdeğer ve güven ihtiyacınız yüksek olurken, perşembe ve cuma yakın çevre ilişkileriniz, cumartesi ve pazar günleri aile ve ev hayatınızla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 7.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Eş, ortak ve ortaklı yapılan işler, ikili ilişkiler ile zihninizin meşgul olacağı, birlikte hareket etmek, birlikte iş yapmak, birlikte büyümek şeklinde ilişkilerinizle ilgileneceğiniz ya da belki işinize yeni ortakların katılacağı, yeni insanların dahil olacağı zamanlarda olabilirsiniz. Askıda kalan eski işlerinizle de ilgilenmeniz gerekebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri kendinize odalı olurken, etrafınız da fazla hareketli olabilir, perşembe ve cuma maddi kaynaklarınız, özdeğer ve güven hissettiğiniz alanlar, cumartesi ve pazar günleri yakın çevre ilişkilerinizle, eğitim öğrenim konuları ile ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 6.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin hayatınız, beden sağlığınız ile ilgili konularla zihniniz daha fazla meşgul olacak ve gündeminizde yoğun bir şekilde hissedilecektir.

Aslan ve Yükselen Aslan: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri kontrolünüz dışında gelişen olaylar duygusal iniş ve çıkışlar yaratabilir, perşembe ve cuma aşk, çocuklar ya da hobi için ilgilendiğiniz bir konuda etrafınızdaki kişilerle sorunlar yaşayabilir, cumartesi ve pazar günleri maddi kaynaklarınız özdeğer duygusu ve güven temaları ile ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 5.ev konularında canlandırıp aydınlatacak, hatta parlatacaktır. Özellikle aşk, çocuklar, hobileriniz, yatırımlar ile ilgili konularla yoğun bir şekilde ilgileniyor olacaksınız.

Başak ve Yükselen Başak: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri gelecek için umutlarınız, bulunduğunuz kalabalık topluluklar içerisinde duygusal iniş ve çıkışlar yaşayabilir, perşembe ve cuma biraz da kontrolünüz dışında gelişen olaylara, cumartesi ve pazar günleri ise daha çok kendinize ve etrafınızda olup bitenlere odaklı olabilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 4.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Aile, yuva, ev hayatı, yaşadığınız yer, arsa, emlak, arazi gibi konularla zihnen çok da yoğun bir şekilde ilgileniyor olacaksınız.

Terazi ve Yükselen Terazi: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri iş, meslek, kariyer alanlarında duygusal iniş ve çıkışlar yaratabilir, perşembe ve cuma gelecek için umutlarınız, içinde bulunduğunuz kalabalık topluluklar, cumartesi ve pazar kontrolünüzün dışında gelişen temalar ile ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 3.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Yakın çevre ilişkileriniz, yakın yerlere yapılacak olan seyahatler, eğitim öğrenim, yazılı ya da sözlü kendinizi ifade edeceğiniz konularda zihnen çok daha fazla ilgileniyor olacaksınız.

Akrep ve Yükselen Akrep: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri din, inanç, felsefi konular, akademik kariyer, hukuksal davalar, uzak yerler, yurt dışı seyahatler, ruhsal ve manevi alanlarda duygusal iniş ve çıkışlar yaşayabilir, perşembe ve cuma günleri iş, kariyer ve meslek konularıyla, cumartesi ve pazar ise gelecek için umutlarınızı içeren konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 2.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Maddi kaynaklarınız, özdeğer duygunuz, güven duygunuz, güven altında olmaya ihtiyaç duyduğunuz alanlarla zihniniz çok daha fala meşgul olacak.

Yay ve Yükselen Yay: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri ortak değerler, başkalarının kaynakları, kredi ve borçlar, okült konular ile ilgili alanlarda duygusal iniş ve çıkışlar yaratabilir, perşembe ve cuma din, inanç ve manevi konular, akademik kariyer, yurt dışı konuları, cumartesi ve pazar iş, kariyer ve meslek hayatınızla ilgili temalarla ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 1.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Bu süreçte kendinize, kendi amaç ve hedeflerinize odaklı olacağınız, zihnen kendinizle daha fazla meşgul olacağınız, kendinizi ve yapacaklarınızı ifade edebileceğiniz, hayata geçirebileceğiniz, coşkunuzun yükseleceği, hayata çok daha iyimser bir bakış açısıyla yaklaşacağınız zamanlarda olacaksınız.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde duygusal iniş ve çıkışlar yaratabilir, perşembe ve cuma günleri ortak değerler, başkalarının kaynakları, kredi ve borçlar, okült konular, cumartesi ve pazar günleri din, inanç, felsefi ve hukuksal konular, yurtdışı seyahatler, uzak yerler ile ilgili temalarla ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 12.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Kontrolünüzün dışında gelişen olaylar, hastane, hapishane gibi kapalı alanlar, gizli düşmanlar, mistik psişik konular ile ilgili alanlarda daha fazla zihnen meşgul olabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova: Pazartesi, salı ve çarşamba günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız kişiler, beden sağlığınız ile ilgili alanlarda duygusal iniş ve çıkışlar yaratabilir, perşembe ve cuma eş, ortak ve ikili ilişkiler, cumartesi ve pazar ortak değerler, başkalarının kaynakları, kredi ve borçlar, okült konular ile ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 11.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. Gelecek umutlarınız, sosyal çevre, içinde bulunduğunuz kalabalık topluluklar ile ilgili alanlarda zihnen çok daha fazla meşgul olabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık: Pazartesi, salı ve çarşamba günleri aşk, çocuklar, hobileriniz ile ilgili alanlarında duygusal iniş ve çıkışlar yaratabilir, perşembe ve cuma günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız kişiler, beden sağlığınız, cumartesi ve pazar günleri eş, ortak ve ikili ilişkiler, ile ilgilenebilirsiniz. Çarşamba günü itibariyle Güneş’in ve Merkür’ün Yay burcu geçişi, sizi 10.ev konularında canlandırıp aydınlatacaktır. İş, kariyer ve meslek hayatınızla ilgili alanlarda zihnen çok daha fazla meşgul olacağınız zamanlardasınız.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN