AnasayfaASTROLOJİ'Güler yüzlü' bir hafta... Astrolog Tatlısu yazdı

‘Güler yüzlü’ bir hafta… Astrolog Tatlısu yazdı

Astrolog-Ayse-Meral-Unal-Tatlisu

Haftaya, Ay Yay burcu enerjileriyle başlıyoruz. İyimser ama abartılı duygular, özgür olmak ihtiyacı içerisinde olabiliriz.

Aşkın, sevginin, güzelliğin, mutluluğun, değer algımızın, sanatın ve paranın gezegeni Venüs, Yay burcuna geçti. 5 Kasım’a kadar da buradaki seyahatini devam ettirecek. Akrep burcu seyahatindeki zorlayıcı ve sarsıcı enerjisinin ardından Venüs’ün yay burcuna geçişiyle aşk, sevgi, mutluluk, sanat, para, değer algısı konularında bir ay boyunca ilişkilerimize daha iyimser bir bakış açısıyla yaklaşmamıza vesile olacak. Mutluluğu seyahatlerde, yeni yerler görmekte, farklı kültürlerle kaynaşmakta, eğitim öğrenim ile ilgilenmekte arayabilirsiniz. Yine bu süreçte yurtdışı seyahatler yapmak, uzaktaki sevdiklerinizle iletişime geçmek, birlikte zaman geçirmek isteyebilirsiniz.

Güney ay düğümü ile olan kavuşumu dolayısıyla ilişki ve ortaklıklarda eski mevzuları ön plana alarak, ‘haklıydım, haksızdın’ gibi önyargılı bir bakış açısıyla değerlendirmeler yapmaya gitmekten kaçınmak gerekiyor. Aşırıya kaçmamaya, önyargılı olmamaya özen göstermekte fayda olacaktır.

Pazartesi günü yay burcundaki ay nedeniyle duygularımızı coşkulu yaşayabilir, Uranüs ile olan 135’lik açı bağlantısı dolayısıyla psikolojik olarak ilişkilerimiz ve parasal konularda abartıya kaçabiliriz, dikkat!

Uranüs’ün Satürn ile kare açısı, ilişkilerden özgürleşmek isteğine sebep olabilir. Plüto’un düz harekete geçmesiyle retrodaki Merkür ile olan karesi ise önümüzdeki günlerde özellikle ilişkiler konusunda bizleri eyleme geçirebilir.

10 Ekim Pazar günü 60’lık açı bağlantısına giren Venüs Satürn, çarşamba günü tam açıya geçecek ve cuma günü dahil destekleyici etkisini hissedeceğiz. Venüs’e destek veren Satürn genel olarak ilişkiler ve parasal konularda bize şans ve fırsatlar sunacak. 

21 Ekim Perşembe gününe kadar Jüpiter’in şans ve fırsatlarla destekleyici etkisini hissedeceğiz. Çarşamba günü genel olarak toplumsal anlamda iletişim ve sosyal ilişkiler yoluyla büyük şans ve fırsatlarla karşılaşabiliriz.

Geçtiğimiz pazar günü kare açı bağlantısına giren Güneş Plüto, en sert açısını 17 Ekim Pazar günü yapacak. Genel olarak ilişkilerde oldukça zorlu bir gün olacağını söylemek mümkün. Egomuzu, yani kendimizi değiştirmek ya da yolumuzu değiştirmek zorunda kalabiliriz.

11-17 Ekim haftasında burçlar:

Koç ve Yükselen Koç: Venüs Satürn desteği ile eğitim öğrenim, seyahatler, yurtdışı bağlantılı ticari faaliyetlerden yana destekleyici şans ve fırsatlar gündeme gelebilir. Eş, ortak ya da diğer ikili ilişkilerinizden göreceğiniz sosyal desteklerle gelecek için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa: Ortak değerlerden, okült bilgilerden, miras ya da başkalarının kaynaklarından meslek ve kariyer hayatınızı yapılandırma adına destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Çalışma hayatınız ya da günlük rutininizde  değişime gitmek gerekebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler: Venüs Satürn desteği ile sosyal ilişkilerinizden, eş, ortak ya da ikili ilişkilerden, eğitim öğrenim, seyahatler, yurtdışı bağlantılı ticari faaliyetlerden yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç: Güneş Jüpiter desteği ile aile, ortak değerler, okült bilgiler, miras ya da başkalarının kaynaklarından güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi dolayısıyla ikili ilişkilere olan yaklaşım tarzınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan: Venüs Satürn desteği ile aşk, çocuk, yaratıcılık, eş ve ortaklardan yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Eğitim öğrenim, yakın çevre ve çalışma arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak: Emlak, arsa, arazi, çalışma hayatı, günlük yaşam ve sağlık konularından yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile maddi kaynaklar, yetenekleriniz, günlük hayatınız, çalışma ortamız ve sağlığınızla ilgili konularda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi: Venüs Satürn desteği ile eğitim ve öğrenim, yakın çevre ilişkileri, aşk, çocuk, yaratıcılık ve yatırım alanlarından yana yüzünüzü güldürecek fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Plüto karesi nedeniyle aile, ev hayatınızda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep: Maddi kaynaklar, yetenekleriniz, aile, emlak konularında destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine babanızdan eşinizden gizli maddi destekler alarak güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Gizli düşmanlıklar söz konusu olabilir.

Yay ve Yükselen Yay: Venüs Satürn desteği ile eğitim öğrenim alanlarında yakın çevre ilişkilerinizden sosyal yönden yana destekleyici fırsatlar gündeme gelebilir. Güneş Plüto karesi ile maddi kaynaklar, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz ile kendinizi sosyal gruplar içerisinde ortaya çıkarma konusunda değişime gitmek konusunda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak: Venüs Satürn desteği ile maddi kaynaklar alanında sevindirici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Yetenekleriniz, iş, kariyer ve meslek hayatınızda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova: Dahil olduğunuz grup, dernek, vakıf gibi kalabalık topluluklardan yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Eğitim öğrenim, akademik kariyer, yurtdışı bağlantılı ticari faaliyetler ile ilgili alanlarda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık: Kariyer ve meslek hayatınızda destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile ortak değerler, okült bilgiler, miras, başkalarının kaynaklarından gizli ya da ilahi yönden yüzünüzü güldürecek fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN