AnasayfaManşet ÜstüKuntz: Sabır ve biraz da zaman gerekli

Kuntz: Sabır ve biraz da zaman gerekli

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz yarın oynanacak olan Letonya maçı öncesi konuştu: Öncelikle iyi sonuç almak istiyoruz. Uygun bulduğumuz felsefenin oturması için sabır ve biraz da zaman gerekli”

A Milli Futbol Takımı, 2022 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu 8’inci maçında yarın Letonya’nın konuğu olacak. Karşılaşma öncesinde düzenlenen basın toplantısında A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz, açıklamalarda bulundu. Takımın oyun planıyla ilgili detaya girmek istemediğini ifade eden Kuntz, “Çağlar ve Ozan’ın cezası bitti. Takıma ilk 11’i yarın sabah söyleyeceğim. Sahaya çift ya da tek santrforla çıkacağımız konusundaki soruyu şu an yanıtlayamam” diye konuştu.

“İyi sonuç almak istiyoruz”

Letonya maçına mutlak galibiyet parolasıyla çıkacaklarını söyleyen Kuntz, “Hedefimiz galibiyet, galibiyete ihtiyacımız olduğunu da söyleyebiliriz. Kökten yapılması gereken değişikliklerin bir günde yapılması kolay değil. Öncelikle iyi sonuç almak istiyoruz. Yani bizi ikinciliğe götürecek sonucu almak istiyoruz. Hedefimiz bu. ‘Farklı galibiyet bekliyoruz’ gibi şeyler söylersem Letonya’ya saygısızlık etmiş olurum. Önce kazanalım, sonucumuzu görelim, daha sonra yorum yapalım. Letonya’yı analiz ettik, Hollanda ile olan maçlarını izledik, o maçta da iyi bir performans sergilediklerini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN