Terazi dolunayı neler getirecek? Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem yazdı

İçine girdiğimiz terazi dolunayında yüzeyselin ötesini görme ihtiyacı artacaktır; gerçek doğayı gizlemek için bir maske takma eğilimi dizginlenmelidir; olmadığı bir şey olmaya çalışmaktan vazgeçilmelidir, her yeni ışıltılı şeyin peşinden koşmak ihtiyacı derinlemesine analiz edilmelidir.

Dolunay haritasında yükselen Akrep burcu, maddi ve parasal güç mücadelelerini, yaşamda kalma ve var olma savaşlarını anlatıyor. Akrep bu savaşları verirken, yüzeysel olanın ötesini görme ihtiyacındadır. Alma verme dengesi ile hayatın içinde gerçekten durduğumuz yeri gösterme mecburiyetimiz var olacak. Ve fakat genel enerji kendini olduğu gibi göstermek yerine gizlemek ya da maske takmak yönünde olacaktır. Bu dolunay enerjisi maskelerin düşeceği, kişilerin gerçek niyetlerini ortaya dökecekleri bir planı çalıştırıyor. Bu noktada olmadığımız bir şey olma halini ortaya koyma eğilimine “dur” demeliyiz ve isteklerimizin o hevesli ve ışıltılı doğasını değil mantıklı ve rasyonel doğayı tercih etmeliyiz.

Venüs ve Güneş bağlantısı kadın hak ve özgürlüklerine parmak basıyor

Venüs ve Güneş bağlantısı Dolunay enerjisinde kadın-erkek ilişkileri, kadınların sosyal ve toplumsal anlamdaki hak ve özgürlüklerine parmak basıyor. Erkeklerin kadınlara yönelik şiddet, baskı ve öfke dolu eylemlerin artık yasal olarak yapılanmak zorunda olduğu gerçeği dolunay ışığıyla aydınlanacaktır. Yanı sıra Jüpiter gezegeninin etkisi ile kadınlara yönelik şiddetin artmasını ve konuların büyümesini de bekleyebiliriz. Yasal düzenlemeler kaçınılmaz olarak gündeme gelecektir.

Artık hayatın birçok alanında illüzyondan ve ataletten çıkılarak, akılcı ve yenilikçi eylemlerin açığa çıkması gerekiyor. Adalet sağlanması gereken parasal haklar ile kadın ve erkek arasında yasal düzenlemeler bu dolunayın en önemli belirleyici konuları olacaktır.

İlişkilerde beklenilmeyen beklenebilecek

İkili ilişkilerde, ani ve düşünmeden yapılan, dürtüsel eylemler zararla sonuçlanabileceğinden hareketle ilişkilerde beklenilmeyenin beklenebileceğini söyleyebiliriz. Bazı ilişkilerde, ilişkinin iyileştirilmesi için masaya oturup karşılıklı kararlar alınması mümkün olacaktır.

Satürn etkisiyle hak ve özgürlük temelli yapılandırmalar muhtemeldir. Aile ilişkilerinde ikili ortaklıklarda olumlu anlamda bireylerin birbirinden talep ettikleri hak ve adalet konusunda eşitlikler sağlanması mümkün olabilir. Yine Ay- Juno – Jüpiter olumlu açıları, çaba gösterildiği ve organize olunduğu takdirde evlilik, aile, ilişkiler konusunda mutluluklar anlamına geldiğinin altını çizmek gerekir.

Sert etkiler altında bile mutluluğun yakalanabileceği, gizli konuların açığa çıkarak duygusal ifadelerin mümkün olduğu bu dolunay enerjisinin kolektife sağlık ve mutluluk getirmesi dileğiyle…

 

Önceki İçerikKöpekler insanlığın hizmetinde
Sonraki İçerikTerazi Dolunayı