AnasayfaManşetSiyasette 'Sedat Peker polemiği'

Siyasette ‘Sedat Peker polemiği’

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Muhalefetin küçük siyasi hesaplarla ve mafyatik bir şahsın hezeyanlarından medet umarak iftira ve tezviratta bulunması muhalefet adına ne hazin bir durumdur” dedi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İçişleri Bakanımızı, kabinemizi ve partimizi bir suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları şiddetle kınıyoruz” ifadesine yer verdi.

Sedat Peker’in sosyal medyadan yaptığı açıklamalar sonrasında başlayan iktidar ve muhalefet parti temsilcileri arasındaki polemik, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun bugünkü paylaşımıyla tırmandı.

Sözcü Kalın: Muhalefet adına hazin bir durum

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Süleyman Soylu’nun, Twitter hesabından yaptığı açıklamayı paylaşarak, “İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, meseleyi açıkça ortaya koyarken, muhalefetin küçük siyasi hesaplarla ve mafyatik bir şahsın hezeyanlarından medet umarak, iftira ve tezviratta bulunması, muhalefet adına ne hazin bir durumdur. Umarım bu yaptıklarından hicap duyarlar” dedi.

AK Parti’li Çelik: Suç örgütü üyesinin laflarıyla partimizi hedef alanları kınıyoruz

AK Parti Sözcüsü Çelik de, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İllegal/mafyatik kişiliklerin tezviratlarını esas kabul ederek, İçişleri Bakanımıza, Bakanlarımıza, Kabinemize, AK Partimize ve siyaset arkadaşlarımıza saldıran muhalefet siyasetçileri sadece kendilerine kişiliksiz notlar veriyorlar. Suç örgütü mensubu şahısların hezeyanlarının peşine düşerek siyaset arkadaşlarımızı hedef alanlar aslında kendi referanslarının suç örgütü mensupları olduğunu itiraf etmekten başka bir şey yapmıyorlar. Muhalefetin siyasi demeç verirken kendisini suç örgütü mensubu bir şahsın ifadelerinden beslenmek zorunda hissetmesi, siyasetin en temel ilkesinden ahlaki bir sapmadır. Terör örgütü üyelerinin iddialarının bir suç örgütü üyesi tarafından dillendirildikten sonra siyaset gündemine taşınması, bir siyasi aracılık örneğidir ve nasıl bir kurgunun ürünü olduğu milletimizin ferasetinden kaçmamaktadır” diye konuştu.

Elinde belge olan mahkemeye gitsin

Çelik, partilerini suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları kınayarak, “Elinde belge bilgi olan hemen mahkemeye gitsin. Elindeki malzeme sadece illegal/mafyatik tiplerin tezviratları olanlar, bunları kullanarak siyaset yapmıyorlar, sadece kendilerini kullandırıyorlar. Bu şekilde davrananların yarın öbür gün kendileri hakkında illegal/suç örgütü mensubu kişiliklerin söyleyeceği her şeyin doğru kabul edileceği bir ortama imza attıkları açıktır. Rakibine gayrı meşru odakların iftiralarıyla saldıranlar, gayrı meşru odakların kendileri hakkında söyleyeceği her şeyi şimdiden doğru kabul etmiştir. Bu siyaset tarzı utanılması gereken bir siyaset tarzıdır. İçişleri Bakanımızı, kabinemizi ve partimizi bir suç örgütü üyesinin laflarıyla hedef alanları şiddetle kınıyoruz. Suç örgütü üyelerini siyaset ve muhalefet yapmanın referansı kabul edenleri kınıyoruz” diye konuştu.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN