AnasayfaManşetKılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a çok sert yanıt: "Sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve...

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a çok sert yanıt: “Sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Millet açsa onları da siz doyuruverin” diyen Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, “Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP’li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin.” yanıtını verdi.

Erdoğan, bugün partisinin Meclis’teki grup toplantısında, Kılıçdaroğlu’na yüklenerek, “Millet açmış. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Biz ne gerekiyorsa imkanları seferber ederek yaptık. Nankörlük parayla değil. Nankörlüğe devam ediyorlar. Milletimizden gayet güzel haberler alıyoruz ama bunlar çıkmış millet aç diyor.” demişti.

Kılıçdaroğlu twitter’dan yanıt verdi

Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu sözlerine twitter hesabından yanıt verdi. Kılıçdaroğlu, şunları yazdı:

“Erdoğan ‘Millet açsa onları da siz doyuruverin’ demiş. Yapıyoruz zaten. Pandemide CHP’li belediyeler yaklaşık 2 milyar 250 milyon TL destekle fakir fukaranın yanında oldu. Sen batırdın, biz koştuk. O kadar gönlün fakir ki; sahip olduğun tek şey sarayların, paraların ve kibrin. AK Partili makul anne babalara, dürüst insanlara çağrımdır; artık bu düzene veda etme zamanınız gelmiştir. Vatanınıza karşı sorumluluğunuz budur.”

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Nankörlük parayla değil

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN