AnasayfaManşetİYİ Parti'li Aydın'dan Cumhurbaşkanı adayı sorusuna yanıt: Öyle bir konu konuşuldu diye...

İYİ Parti’li Aydın’dan Cumhurbaşkanı adayı sorusuna yanıt: Öyle bir konu konuşuldu diye bir şey yok

CHP’lilerin Cumhurbaşkanı adayı olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun gösterilebileceğine ilişkin açıklamalarının sorulduğu İYİ Parti’li Aydın, “Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması geçiyor” yanıtı verdi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, Millet İttifakı’nda Cumhurbaşkanı adaylığı için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının geçtiği iddialarına yönelik, “Öyle bir konu konuşuldu diye bir şey yok. Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu doğal bir şey. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması geçiyor” dedi.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Aydın, bir dizi ziyaret ve açılış için Denizli’ye gitti. İlk olarak partisinin il binasını ziyaret etti.  Daha sonra burada basın toplantısı düzenleyen Aydın, İYİ Parti olarak teşkilatlanma alanında önemli bir başarı elde ettiklerini belirtti. Seçim için hazır beklediklerini ifade eden Aydın, “İYİ Parti olarak seferberlik halindeyiz. Askeriyede bir seferberlik tabiri vardır. ‘Herkes postalları ile yatsın’ şeklinde. Ona benzeyeceğiz. Adeta postallarımızla yatacağız. Sabah, akşam, gündüz gece demeden vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz. Bacası tüten her yerde İYİ Parti teşkilatlanması ortaya çıkıyor. Bunda büyük bir emek ve mücadele var. Odalarda dedi kodu yaparak değil, alanlarda verilmiş bir mücadele var” dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun adının geçtiği iddialarına yönelik soruya Aydın, “Öyle bir konu konuşuldu diye bir şey yok. Her partide bulunan insanların gönlünden biri geçiyor. Bu doğal bir şey. Bizim gönlümüzden de Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı olması geçiyor. Sadece şunu söyleyebiliriz; onun gününe çok var. Hepimiz Türkiye sevdalısıyız. Bu konularda çok kolay anlaşılır. Bütün partilerle ilgili söylüyorum, arada bir sürtüşme çıkmaz. Bu zamanı geldiğinde halledilecek bir konudur. Sahada çalışanın hakkını Allah bir gün verir. Türkiye’yi kaosa düşürecek bir adımı İYİ Parti olarak atmayacağımızı genel başkanımız Akşener bütün programlarında söylüyor” yanıtını verdi.

CHP’de ilk kez açıklama yapılmıştı

2023 yılında yapılması beklenen genel seçimlerde CHP’nin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı konusunda parti yönetimindeki isimlerden ilk kez net bir açıklama 3 gün önce gelmişti. CHP Çankaya İlçe binası açılışında,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu ve beraberindeki CHP’li belediye başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını ilan eden konuşmalar yapmıştı.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN