AnasayfaManşetGazeteciden haber bölgesinde 'çifte standart' tepkisi

Gazeteciden haber bölgesinde ‘çifte standart’ tepkisi

Gazeteci Ferit Demir, Tunceli’de 13 gün süren orman yangınlarına bölgede görev yapan gazetecilerin girmesine izin verilmemesine rağmen, eski Başbakanlık Basın Danışmanı ve AA Genel Müdürü olan Habertürk yazarı Kemal Öztürk’ün tahsis edilen askeri helikopterle yangın alanını gezdirildiğini belirtti.

Gazetecilerin son dönemde olay bölgelerinde yaşadıkları sıkıntılar sürerken, Tunceli’de 13 gün süren orman yangınları sırasında da benzer uygulamalar yaşandığı öğrenildi. Gazeteci Ferit demir, kişisel Twitter hesabından bu duruma tepki gösterdi. Demir, “Hozat-Ovacık arasında 13 gün devam eden orman yangını bölgesine biz Dersimli gazetecilerin girmesi yasaktı. Dağ bayır aşarak gizliden görüntü çekebildik. Belediye başkanları gönüllüler de giremedi. Kemal Öztürk yangın bölgesini görmek istemiş askeri helikopter tahsis edilmiş.” ifadelerini kullandı.

Demir’in helikopterle bölgenin gezdirildiğini belirttiği Kemal Öztürk, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı sırasında Basın Danışmanlığını yapmış daha sonra da Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğü görevine atanmıştı. Halen Habertürk.com’da yazıları yayınlanan Öztürk de kişisel Twitter hesabından Tunceli’deki izlenimleriyle ilgili, “#DersimYaniyor mu? Dersim yakılıyor mu? Bu iddiaları yerinde görmek için Tunceli’ye geldim. Bütün yangın bölgesini havadan ve karadan dolaşıyorum. Yetkililer ve yerel yöneticilerle görüşüp izlenimlerimi yarından itibaren @Haberturk de, gözlemlerimi @HaberturkTV de aktaracağım” paylaşımı yaptı.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN