Elektrikli trenin testi başladı

CUMHURBASKANI RECEP TAYYIP ERDOGAN SAKARYA’DA KATILDIGI TOPLU ACILIS TORENINDE HALKA HITAP ETTI. FOTOGRAF-ALISAN KOYUNCU-ADAPAZARI-DHA

Türkiye ilk milli elektrikli trenin testine başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın video konferans sistemiyle katıldığı Sakarya’daki Türkiye Raylı Sistemleri A.Ş fabrikasında üretimi yapılan elektrikli tren seti ile ilgili Erdoğan, “Bu gördüğünüz elektrikli trenin her şeyi A’dan Z’ye bizim mühendislerimizin eseridir. Yerlidir, millidir. Hayırlı olsun” diye konuştu. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu da “Ülkemizde yerli ve milli olarak üretilmiş ilk elektrikli tren setimizin testlerine başlıyoruz” dedi.

Erdoğan, Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanındaki alanda düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Burada halka hitap eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Cumhur İttifakı’nın tüm gücüyle yoluna devam ettiğini belirterek, “Türkiye’nin savunma sanayisindeki önemli tesislerinden biri olan Arifiye’deki fabrikamızda yapılan işleri eskiden beri gururla takip ediyoruz. Fabrikamızı yeni yatırımlarla geliştirmek, teknolojisini yenilemek, üretimini artırmak için yoğun bir gayret içindeyiz” dedi.

SIKINTILARIMIZ HALEN VAR

Esnafından çiftçisine, işçisinden memuruna kadar herkesin hayat kalitesi geçtiğimiz 19 yılda önceki dönemlerle mukayese edilmeyecek düzeyde yükseldiğini dile getiren Erdoğan, “Hamdolsun Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en büyük eserlerine, hizmetlerine, yatırımlarına bizim dönemimizde kavuşmuştur. Sıkıntılarımız hala yok mu? Tabi var ama bu ülkede o sıkıntıları çözebilecek birikime, iradeye, inanca, azme, hazırlığa yine biz sahibiz. Diğerlerinden bir şey olmaz” diye konuştu.

Önceki İçerikSokak ortasında demir profille başına vurularak öldürüldü
Sonraki İçerikHatay’da biyomedikal cihaz kalibrasyon merkezi kuruldu