AnasayfaManşetBakan Koca: 3-4 ay içinde 18 yaş üstünü aşılayacağız

Bakan Koca: 3-4 ay içinde 18 yaş üstünü aşılayacağız

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sinovac aşısının tedarikinde olumlu gelişmeler olduğunu belirterek, “Haziran itibarıyla 40 yaş üstünü, 3-4 ay içinde de 18 yaş üstünü aşılayacağız” dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam kapanmanın 4. gününde Edirne Valiliği’nin ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan Koca, “Sinovac aşısı sevk edilmeye devam edecek. Aşı programını hızlandıracağız” dedi.

Haziran’da 40 yaş üstü

Sinovac aşısının tedarikinde olumlu gelişmeler var diyen Bakan Koca, “Haziran itibarıyla 40 yaş üstünü, 3-4 ay içinde de 18 yaş üstünü aşılayacağız” ifadelerini kullandı.

Rusya’dan ilk sevkiyat bu ay

50 milyon doz Rus aşısının 6 ay içerisinde geleceğini kaydeden Sağlık Bakanı Koca, ilk sevkiyatın bu ay içerisinde gerçekleşeceğini belirtti.

Tedbirler sonuç veriyor

”Milletçe yaptığımız fedakarlığın vaka sayıları üzerindeki etkisini gördük. Yakında bu fedakarlığının hastane doluluk oranlarına da yansıyacağına inanıyoruz” diyen Koca, “Hastane başvuranların sayısı yarı yarıya düştü. Vaka sayısının düşme sebebi test sayısının düşmesiyle ilgili değildir. Sürecin sonunda bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz. Tedbirler sonuç veriyor” dedi.

Bakan Koca, Edirne’nin aşılama programını başarıyla yürüten illerden olduğunu da belirtti ve “Sırası gelen vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Tedavi görenleri ziyaret etti

Bölge Değerlendirme Toplantısı için Edirne’ye gelen Bakan Koca, Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi’nde incelemede bulundu. Servisleri ziyaret eden Bakan Koca, hastalarla sohbet etti, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ziyaret sonrası Koca, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale illerini kapsayan Bölge Değerlendirme Toplantısı’na geçti.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN