Anasayfa Manşet AK Parti'li Öçal: Bu haysiyetsiz cümlelerin takipçisi olacağız

AK Parti’li Öçal: Bu haysiyetsiz cümlelerin takipçisi olacağız

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin’e yönelik sosyal medyada yapılan saldırılara tepki göstererek, “Bu kurulan haysiyetsiz cümlelerin kadınlar olarak sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

AK Partili Öçal, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Özlem Zengin’e yönelik son günlerde kurulan cümlelerin hakaret içerdiğini belirtti. Öçal, “Kadına karşı kurulan her cümle, kullanılan dil bir insanın, bir topluluğun genel kültür seviyesini, medeniyetini, insanlığını göstermektedir. Siyasi mücadele içinde, tartışmalar, rakibinin söylemleri, görevleri konusunda tartışmak demokrasimizin en doğal pratiğidir. Bu tartışmaları yaparken muhatabınız kadınsa, kaba ve aşağılayıcı bir erkek dili kullanmak hangi kültürün, hangi geleneğin, hangi ahlakın, hangi medeniyetin göstergesidir?” dedi.

Öçal, Zengin’e ilişkin sözleri nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan Mert Yaşar isimli kullanıcıya da tepki gösterdi.

Öçal, Özlem Zengin’in yanında olduklarını vurgulayarak, “Bağımsız Türk yargısından Mert Yaşar denen mahlukatın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyor, bu kurulan haysiyetsiz cümlelerin kadınlar olarak sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyurmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

DHA

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN