AnasayfaManşetAk Partili Bülent Turan: 15 milletvekili rahatsız haberi doğru değil

Ak Partili Bülent Turan: 15 milletvekili rahatsız haberi doğru değil

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bugün medyada yer alan “15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti” başlıklı ve içeriğinde yer alan “Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendiği” haberinin doğru olmadığını bildirdi.

Turan, twitter hesabından yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

“15 milletvekili rahatsızlıklarını parti yönetimine iletti başlıklı haberiniz ve içinde yer alan Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın konuyla ilgili görev üstlendiği kulis bilginiz doğru değildir.

AK Parti her zaman hukuktan, adaletten ve hakkaniyetten yana olmuş; suç örgütleriyle kıyasıya mücadele etmiş bir siyasi harekettir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da durduğu yer burasıdır.

Bu mücadeleyi yürütecek olan şüphesiz devletin ilgili birimleridir. Haberinize konu iddialar adalete intikal etmiş konulardır. Ayrıca Sayın Bakan her türlü iddianın araştırılması için bizzat kendisi savcılara müracaat etmiştir. Kanaatimiz dedikodu ve söylentinin ötesinde hukuka tekabül eden hususların her bakımdan açığa çıkartılacağı ve kamu vicdanını tatmin edecek şekilde herkesle paylaşılacağı yönündedir. Hukuk devleti anlayışı esasında her türlü şüphenin açığa çıkartılmasının önemi her türlü takdirin üzerindedir.

Ancak unutmayalım ki adaletin tesis edilebilmesinin bir gereği de dedikodu ve söylenti ile siyasal mühendislik yapma girişimlerinin önünün alınmasıdır. Bu hususlara dikkat etmek kanaatimizde sadece siyasilerin değil tüm kesimlerin görevidir.

Bu konuda basını sorumluluğu, ilkeli ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirmesinin kıymetli olduğu kanaatindeyim.

Basın ilkeleri çerçevesinde, haberinizin bu anlayışla yeniden değerlendirilmesini dilerim.”

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN