AnasayfaEğitimErdoğan: Öğretmenlerimize 3600 Ek Gösterge şimdiden hayırlı olsun

Erdoğan: Öğretmenlerimize 3600 Ek Gösterge şimdiden hayırlı olsun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe’de Öğretmenler Günü kutlamasında konuştu. “Öğretmenlerimizin haklarını güvence altına alacak bir Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamladık.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık yürüttükleri görev bir kariyer mesleği olarak tamamlanacak öğretmenlerimize 3600 Ek Gösterge başta olmak üzere sağlayacağımız hakların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 

Erdoğan, şunları kaydetti:

Öğretmenlerimizin maaşı 2002’de 470 lira iken Temmuz 2021 itibariyle 5 bin 100 liraya yükseldi. Nereden nereye? 2002 yılında aynı öğretmenin aylık 60 saatten aldığı ek ders ücreti 164 lira iken Temmuz 2021 itibariyle 1270 liraya çıktı.

Ek dersle birlikte bir öğretmenin eline 635 liraya geçerken bugün 6 bin 320 lira geçmektedir. inşallah büyük Türkiye’nin mimarları olan öğretmenlerimizi korumayı, gözetmeyi sürdüreceğiz. Bu vesile ile bazı müjdeler vermek istiyorum öğretmenlerimize. Öğretmenlerimizin haklarını güvence altına alacak Öğretmenlik Meslek Kanunu çıkarmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Meclis sürecinin ardından yürürlüğe girecek bu kanunla ilave mali ve sosyal haklar da sağlıyoruz. Artık yürüttükleri görev bir kariyer mesleği olarak tamamlanacak öğretmenlerimize 3600 Ek Gösterge başta olmak üzere sağlayacağımız hakların şimdiden hayırlı olmasını diliyorum.”

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN