AnasayfaEDİTÖRDENEski Donanma Komutanı Güner: Asker karşıtlığı hortladı

Eski Donanma Komutanı Güner: Asker karşıtlığı hortladı

Eski Donanma Komutanı emekli oramiral Nusret Güner, Montrö Sözleşmesi’yle ilgili bildiriye imza atan meslektaşları hakkındaki gözaltı kararına tepki gösterdi. Güner, “Muhalefetin de kötü sözlerine muhatap olan, tek düşünceleri ülkesinin güvenliği / refahı olan emekli amiraller üzerinden asker karşıtlığı hortladı” dedi.

Montrö Sözleşmesi ile ‘takke ve cübbeli amiral’ konusunda ortak açıklama yapan 103 emekli amiralle ilgili soruşturma kapsamında, imzacılardan 10 emekli asker gözaltına alındı. Dört amiral yaş durumları göz önüne alınarak ifadeye çağrıldı.

Muhalefetten gelen sert açıklamalar ve gözaltı kararı sonrası eski Donanma Komutanı emekli oramiral Nusret Güner bir açıklama yaptı. Güner şunları belirtti:

Tek düşünceleri ülkenin refahı ve güvenliği

“Maalesef halkımızı olabilecek tehlikelerden haberdar etmeye çalışan 103 değerli amiralimizin en azından bir kısmını bu sabah erken saatlerde gözaltına almaya başladılar. Değerli arkadaşım emekli Koramiral Kadir Sağdıç da bu sabah gözaltına alındı.

Darbeci diye niteleniyorlar

Olabilecek tehlikelere dikkat çeken emekli amirallerimizi, yaptıkları açıklama nedeniyle darbeci diye niteliyor ve gözaltına alıyorlar.

Muhalefetin de kötü sözlerine muhatap olan, tek düşünceleri ülkesinin güvenliği / refahı olan emekli amiraller üzerinden asker karşıtlığı hortladı.”

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN