Emine Erdoğan, Mete Gazoz’u kabul etti 

Emine Erdoğan, Tokyo 2020 Olimpiyat oyunlarında altın madalya kazanan Mete Gazoz’u kabul etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda klasik yay bireysel kategorisinde altın madalya kazanarak şampiyon olan milli okçu Mete Gazoz’u kabul etti. Huber Köşk’ünde gerçekleşen görüşmede, Mete Gazoz’un ailesi de yer aldı. Emine Erdoğan, altın madalya kazanarak Türkiye’ye büyük gurur yaşattığı için Gazoz’u tebrik etti. Mete Gazoz, kişisel gelişimine ilişkin aldığı eğitimler hakkında Emine Erdoğan’a bilgi verdi. Milli okçu Gazoz, bu süreçte en büyük destekçisinin annesi ve babası olduğunu, yıllardır birlikte bugünler için çalıştıklarını belirtti.

Emine Erdoğan da kişisel gelişimine verdikleri destekten dolayı gerçek şampiyonların annesi ve babası olduğunu, başarının tesadüf olmadığını söyledi.

Mete Gazoz’un, kız kardeşinin de okçulukla ilgilendiğini söylemesi üzerine Erdoğan, kardeşinin de abisinin açtığı yolda ilerleyeceğine inandığını dile getirdi.

Emine Erdoğan, Mete’nin başarısının tüm sporcular ve ailelerine örnek olması temennisinde bulunurken, Mete Gazoz da Türkiye’yi gururlandıracak yeni başarılar için çalışmaya devam edeceğini belirtti.

Önceki İçerikManavgat yangınında 60 bin hektar kül oldu, en az 1 milyar TL’lik maddi kayıp
Sonraki İçerikKonya Ovası’nın hububatta ürün kaybı 1 milyon ton