AnasayfaDış HaberlerNew York'ta Covid-19 aşısı olan çocuklara 100 dolar hediye

New York’ta Covid-19 aşısı olan çocuklara 100 dolar hediye

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, kentte Covid-19 aşısı olan 5 ila 11 yaş arasındaki çocuklara 100 dolar hediye edeceklerini duyurdu.

New York kentinin Belediye Başkanı Bill de Blasio, 5 ila 11 yaş arasındaki çocuklara yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı aşı olmaya teşvik için 100 dolar hediye verileceğini açıkladı.
Geçen hafta ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin Pfizer aşısının çocuklarda kullanımına onay vermesinin ardından New York kentinde, bu haftanın başından itibaren çocuklara yönelik yaygın aşılama süreci başladı.
Kentte çocukları aşılamak üzere toplamda 300 bin doz aşı sipariş edildi.
De Blasio, çarşamba günü Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nden (CDC) alınan nihai yetkilendirmeyle kentteki tesislerinin 5-11 yaş arası çocuklara Pfizer aşısı sunacağını duyurdu. CDC’ye göre toplam Covid-19 ölümlerinde çocukların oranı yüzde 0.1.
De Blasio, dün düzenlediği basın toplantısında 30 Haziran’dan itibaren aşı olan yetişkinlere sunulan 100 dolarlık hediyenin çocuklara da verileceğini duyurdu.
Belediye Başkanı, çocukların tatil günlerinde ‘biraz daha fazla parasının olacağını’ ve bununla ‘bir sürü şeker alınabileceğini’ dile getirdi.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN