Atatürk’ün sesi yankılanacak

GAZI MUSTAFA KEMAL ATATURK'UN 82’NCI OLUM YILDONUMU ANMALARININ YAPILACAGI 10 KASIM’A SAYILI GUNLER KALDI. BESIKTAS BELEDIYESI’ DE MUSTAFA KEMAL ATATURK’UN OLUMUNUN 82’NCI YIL DONUMUNDE BESIKTAS’TA GUN BOYU ANMA PROGRAMI DUZENLEYECEGINI DUYURDU. ISTANBUL, (DHA)-

Beşiktaş Belediyesi’nin, Atatürk ölümünün 82’nci yıl dönümü dolayısıyla düzenlediği program kapsamında, 10 Kasım’da, Atatürk’ün kendi sesinden konuşmaları Dolmabahçe ağaçlı yolda hoparlörden yayınlanacak.

Beşiktaş Belediyesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 82’nci yılında Beşiktaş’ta gün boyu anma programı düzenleyeceğini duyurdu. Program kapsamında, Anıtkabir ile eş zamanlı olarak hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe Sarayı’nda özel bir anma töreni düzenlenecek. Koronavirüs nedeniyle sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına dikkat edilerek gerçekleşecek Beşiktaş’taki törenler, Beşiktaş Anadolu Lisesi bahçesinde düzenlenen resmi törenle başlayacak. 10 Kasım Salı günü sabah 06.30’dan itibaren Dolmabahçe ağaçlı yolda Atatürk’ün kendi sesinden konuşmaları, akşam saatlerine kadar hoparlörden yayınlanacak. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ise koronavirüs tedavisi nedeniyle törene katılamayacak.

Vefat ettiği odadan canlı yayın

Dolmabahçe Sarayı önünde kurulan led ekranlarda Beşiktaş Belediyesi tarafından hazırlanan 10 Kasım’a özel video gösterileceği, saatlerin 09.05’i gösterdiğinde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal ettiği Harem Bölümü’ndeki 71 No’lu odadan canlı yayın yapılacağı duyuruldu. Atatürk’ü anmaya gelen vatandaşlar hem Dolmabahçe’deki led ekrandan hem de Barbaros Meydanı’na kurulan led araçlardan yayınları ve özel videoları izleyebilecek.

Eşyaları görülebilecek

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda Barbaros Meydanı’nda açılan Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde başlayan kurtuluş ve kuruluş hikayesinin anlatıldığı ‘Cumhuriyet ve Atatürk’ fotoğraf sergisi 10 Kasım günü de ziyaretçilerini bekliyor olacak. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın özel notu ile hijyen kurallarına uygun olarak anı eşyaları Dolmabahçe Sarayı ziyaretçilerine sunulacak.

 

Önceki İçerik“Koronavirüs daha çok burun yoluyla bulaşıyor”
Sonraki İçerikABD’nin ilk kadın başkan yardımcısı: Hırsla hayal edin