AnasayfaYerel HaberlerİzmirDeprem Fırsatçıları!

Deprem Fırsatçıları!

İZMİR’de meydana gelen depremin ardından arama kurtarma çalışmaları sürerken, bir kişinin afet bölgesinde dağıtılan yiyecek ve içecekleri toplayıp satmaya çalıştığı ortaya çıktı. Öte yandan hırsızlık yapmak için kente geldiği öne sürülen 9 kişi de gözaltına alındı.

Depremin ardından yaralar sarılmaya çalışılırken, “fırsatçılar” da işbaşında! Çalışmalar sürerken hemen her noktada AFAD, Kızılay ve çeşitli belediyeler tarafından vatandaşlara yiyecek ve içecek dağıtılmaya devam ediyor. Bayraklı’da bir kişinin ücretsiz olarak dağıtılan yiyecek ve içecekleri toplayıp işyerlerine satmaya çalıştığı iddia edildi. Bayraklı’da çekildiği öne sürülen görüntülerde, bir vatandaş cep telefonuyla o anları kaydetti. Görüntülerde ücretsiz olarak dağıtılan ürünleri sattığı iddia edilen kişinin önce bir işyerine girdiği, videoyu çeken kişi tepki gösterdikten sonra ise poşetleri alarak uzaklaştığı görülüyor. Görüntüler sosyal medyada kısa sürede yayılırken, vatandaşlar yaşanan duruma tepki gösterdi.

Emniyet Müdürlüğü ekipleri, enkaz bölgelerinde asayişin sağlanması için yoğun çaba gösteriyor. Ekipler, boşaltılan 172 binada hırsızlık ve yağma benzeri olaylara karşı 24 saat görev yapıyor. Şehir dışından hırsızlık amacıyla kente geldiği belirlenen sabıkalı 9 kişi gözaltına alındı.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN