AnasayfaPolitikaEcevit mezarı başında anıldı

Ecevit mezarı başında anıldı

Eski başbakanlardan Bülent Ecevit, ölümünün 14’üncü yıl dönümünde Ankara’daki mezarı başında törenle anıldı.

5 Kasım 2006’da yaşamını yitiren eski başbakanlardan Bülent Ecevit için, ölümünün 14’üncü yıl dönümünde Devlet Mezarlığı’ndaki kabri başında tören düzenlendi. Törene, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Genel Başkan Yardımcıları Seyit Torun ve Ali Öztunç, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, CHP ile DSP Parti Meclisi üyeleri ve çok sayıda partili katıldı. Törene katılanlar Ecevit’in mezarına çiçek bıraktıktan sonra dua etti.

Törende konuşan Önder Aksakal Ecevit’in gösterdiği yolda aynı anlayış ve ilkelerle yürümeye devam ettiklerini belirterek, DSP’nin laik ve demokratik cumhuriyetin güvencesi olduğunu söyledi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç da Ecevit’in Türk siyaseti ve devlet hayatına dürüstlüğü gösteren bir lider olduğunu vurguladı, “Bülent Ecevit sadece siyasi kimliğiyle değil, aynı zamanda hayatıyla da hepimiz için örnek oldu. Kendisini özlemle, saygıyla ve seviyle anıyoruz” dedi.

Kılıçadaroğlu’nun mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ecevit’in vefatının 14. yıldönümü dolayısıyla twitter’dan yayınladığı mesajda, “Sosyal devlet ilkesine olan inancından asla vazgeçmeyen yaşamını sevgi ve hoşgörüyle özdeşleştirilmiş değerli siyaset ve devlet adamı, Türkiye’nin Karaoğlan’ı, Genel Başkanım Bülent Ecevit’i rahmet ve özlemle anıyor, anısı önünde saygıyla eğiliyorum” yazdı.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN