AnasayfaPolitikaÇakıcı'nın Albayrak için yorumu: Kaptan gemiyi terk etmez

Çakıcı’nın Albayrak için yorumu: Kaptan gemiyi terk etmez

Organize suç örgütü liderliğinden hüküm giyen ve yakın geçmişte cezaevinden tahliye edilen Alaattin Çakıcı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kişisel instagram hesabından yaptığı istifa açıklamasına çok çarpıcı bir yorum yaptı. “Kaptan gemiyi terk etmez” diyen Çakıcı, “Devletin bekası için gerekirse kolumu keserim, devlet ve milletimiz için bu istifa ile ekonomi düzelecekse hayırlara vesile olsun.” dedi.

Albayrak’ın kişisel instagram hesabından yaptığı açıklamada görevini bıraktığını açıklamasını ardından “istifa” kararını değerlendirenler arasına Çakıcı da karıştı. Çakıcı, kişisel twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhur İttifakı’nı öne çıkartarak muhalefete karşı, “Devletin bekası için gerekirse kolumu keserim” tepkisinde bulunu. Çakıcı, şunları yazdı:

“Kamuoyuna saygılarımla; Ciddi devlet adamları şartlar ne olursa olsun kişisel problemlerini devlet menfaatine devletimizin menfaati söz konusu olunca hükümet içerisindeki nefsi çekişmeler deepfrezde dondurulur.

Kaptan gemiyi terk etmez

Devletimizin ve milletimizin ekonomik teminatı olan maliye bakanlığının uluslararası yıllardır ekonomik ilişkilerinden dolayı devam eden ekonomik bağlantılar da bir kopma olmaz ama yürüyen ilişkiler dünya sıkıntılı bir ekonomik süreç geçirirken maliyenin başındaki kaptan gemiyi terk etmez. Eğer cidden devletin başındaki kaptan ikinci kaptan olana bir süre dinlen demişse normaldir.

Muhalefete sert tepki: Devletin bekası için gerekirse kolumu keserim

Görevinden alınma devletin menfaatine ise hayırlı uğurlu olsun. Muhalefet baskısından görev değişikliğine uğratılmışsa devletimizin başı Cumhur ittifakının yıllardır yıpratmak isteyen muhalefete şunu göstermiştir. Devletin bekası için gerekirse kolumu keserim, devlet ve milletimiz için bu istifa ile ekonomi düzelecekse hayırlara vesile olsun. Kamuoyuna saygılarımla arz ederim.”

 

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN