AnasayfaManşet"Orjinal değil imitasyon tercih ediyor"

“Orjinal değil imitasyon tercih ediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Kılıçdaroğlu arasında polemiğe neden olan çantanın imitasyon (taklit) olduğu belirtildi. Cumhbaşkanı ile CHP lideri arasındaki “çanta polemiği” sürerken, Emine Erdoğan’ın çanta ve aksesuarlarda orijinal değil taklit ürünleri tercih ettiği ortaya çıktı.

Sert Sözlerle Birbirlerine Yüklendiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Fransız mallarına boykot çağrısı sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun verdiği yanıt polemiğin fitilini ateşlemişti. Kılıçdaroğlu bu çağrıya, “Vatandaşta Fransız malı alacak hal mi kaldı? Sen uygularsın kardeşim, saray sosyetesi uygular. Emine Hanım’ın çantası var, 50 bin dolar… Onu da sarayın bahçesinde yaksın, protesto etsin” yanıtını vermişti. Cumhurbaşkanı’nın bu sözlere yanıtı ise sert olmuştu: “Bay Kemal eşimle ilgili bazı laflar etti, sende zerre kadar yürek varsa sen benimle ilgili konuş eşimle ilgili konuşma. Ha yakılacak çantalar arıyorsan sizde çok, yanınızda beyaz Türkler çok onların yakacak çantaları da vardır o ayrı bir konu.”

“Çantalara Büyük Paralar Vermiyor”

Siyasetteki çanta tartışması, Hürriyet’ten Hande Fırat’ın kaynaklarına dayanarak yazdığı yazısıyla farklı bir boyut kazandı. Zira o çantanın 50 bin dolar değil, “çakma” olduğu ifade edildi.  Fırat’ın yazısı şöyle:

“Emine Erdoğan çantalara asla büyük paralar vermiyor. Orijinal marka çanta kullanmamaya özen gösteriyor. Yani iddia edildiği gibi büyük rakamlara çanta almıyor. Daha çok yerli malını tercih ediyor. Orijinalin yerine çakma yani imitasyonlarını alıyor. Tercihi,  daha çok geri dönüşüme imkan veren maddelerden olan çanta ve aksesuvarlar.”

Bir Moda ikonu: Hermes Birkin haberimize gitmek için tıklayınız.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN