AnasayfaYerel HaberlerİzmirOnlar da tedavi altında

Onlar da tedavi altında

Depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’nın enkazından arama- kurtarma ekiplerince kurtarılan kedilerin tedavisi sürüyor. Enkazdan uzun saatler sonra kurtarılan kedilere, “Yaşam”, “Hayat”, “Şans” ve “Nefes” gibi isimler verildi.

90 saat sonra 3 kedi, 100. saatte 1 kedi enkazdan canlı çıkarıldı

Geçen Cuma meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremde Bayraklı ilçesinde bulunan Rıza Bey Apartmanı da yıkıldı. Yıkılan binanın enkazında arama- kurtarma çalışması yapan ekipler, çok sayıda kediyi de kurtardı. Bazı kediler sahiplerine teslim edildi. Sahiplerinin enkazda hayatını kaybettiği tahmin edilen kediler ise İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü Küçük Hayvan Polikliniği’ne getirildi. Poliklinikteki görevliler, depremden yaklaşık 75, 90 ve 100’üncü saatlerden sonra enkaz altından çıkarılan kedilere, “Nefes”, “Şans”, “Yaşam”, “Hayat” gibi isimler verdi. Tedavileri süren 8 kedinin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

Kedilerin tedavileriyle ilgilenenlerden Veteriner Cihan Ziyan, “Enkaz altından çıkarılan kedilerin tedavisine hemen başladık. Dün gece dahi enkazdan bir kedi canlı olarak kurtarıldı. İlk müdahaleleri yapılıyor. Travma sonrası fiziksel durumlarına karşın müdahalelerimizi yapıyoruz. Sonrasında ise uzun süre aç ve susuz kalmalarından dolayı oluşabilecek böbrek hasarı, organ hasarı gibi durumların teşhislerinde biyokimya cihazlarıyla teşhislerimizi koyarak, sağlıklarına kavuşmaları açısından elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN