AnasayfaYerel HaberlerİzmirKuşadası Körfezi'nde korkutan deprem

Kuşadası Körfezi’nde korkutan deprem

Kuşadası Körfezi açıklarında bu sabah gerçekleşen 4.8 büyüklüğündeki deprem, İzmir’de de hisedildi. 6.6 büyüklündeki depremin yaralarını sarmaya çalışan İzmir’de bu depremde tedirginlik yaşattı.

AFAD ve Kandilli Rasathanesi’nden yapılan açıklamaya göre Kuşadası Körfezi açıklarında 4.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İzmir ve çevresinde hissedilen deprem saat 09.49’da oldu. Depremin İzmir’in Menderes ilçesine 18 kilometre mesafede meydana geldiği bildirildi. Depremin, 6.6 büyüklüğündeki İzmir depreminin bir artçısı olmadığı da ifade edilenler arasında. Deprem, Aydın, Kuşadası, Germencik, Söke’de de hissedildi.

“Çok korkunçtu”

Ege Denizi’nde Kuşadası Körfezi’nde meydana gelen 4.8 büyüklüğündeki deprem, İzmir’de vatandaşlarda korkuya neden oldu. Sarsıntı sırasında iş yerinde olduğunu söyleyen İrem Kurt Altaş, “Depreme çalışırken yakalandık. Çok korkunçtu. Ne yapacağımızı bilemedik ve aşağı indik. Baktığımızda depremin 4.8 büyüklüğünde olduğunu öğrendik. Geçen hafta depremdeki korku ve paniği bir kez daha yaşadık. Ağlamamak için kendimi zor tutuyorum. Sürekli sallanıyoruz gibi geliyor. Önlem alınması gerekiyor çünkü ne yapacağımızı hala tam olarak bilemiyoruz” dedi.

Psikolojik olarak kötü etkilendiklerini belirten Kaan Yüksel ise, “Geçen hafta olan deprem gibi bir anda vurdu. Kendimizi ofisten dışarıya attık. Sallanmasak bile artık sallanıyormuşuz gibi hissediyoruz. Deprem, Koronavirüs gibi hayatımızın bir parçası oldu. Bu süreçte psikolojik olarak da çok etkilendik” diye konuştu. Seferihisar açıklarında olan depremin ardından evine az hasarlı raporu verilen Özlem Karakaya, “Elimde kahve vardı ve bir çıtırtı duyarak depreme yakalandım. Evimden dolayı sürekli korkuyorum. Evim 6.6 büyüklüğündeki deprem sebebiyle az hasarlı statüsünde yer alıyor. Ancak 10’uncu kat olduğu için çok fazla sallanıyoruz. Şimdi de aşağı indik, bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN