AnasayfaHırsızlar şüphelenmesin diye filyasyon ekibi gibi gittiler

Hırsızlar şüphelenmesin diye filyasyon ekibi gibi gittiler

Jandarma Suç ve Araştırma Timi (JASAT), hırsızlık yaptıklarını belirlediği şahısları yakalamak için ilginç bir taktik uyguladı. Ekipler, bir evde olduklarını tespit ettikleri hırsızların kaçma ihtimalini göz önünde bulundurarak, filyasyon ekibi gibi giyinerek operasyona gitti.

25 bin liralık malzeme çaldılar

Denizli’nin Sarayköy ilçesinde, bir iş yerinden geçtiğimiz ay sonu 25 bin lira değerinde  yüksek gerilim hattına ait demir malzemeler, kimliği belirsiz kişilerce çalındı. Denizli İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı JASAT ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Çevredeki güvenlik kameralarını inceleyen jandarma ekipleri, şüphelilerin Musa D. (25) ve birlikte yaşadığı sevgilisi Ümmü Ç. (20) olduğunu belirledi.

Filyasfon ekibi gibi gittiler

Şüphelilerin Pamukkale ilçesi Anafartalar Mahallesi’ndeki evde saklandıkları tespit edildi. JASAT ekibi, şüphelilerin durumdan şüphelenip kaçmaması için kendilerine filyasyon ekibi görünümü verdi. Ardından harekete geçip, şüphelilerin kaldığı eve operasyon düzenlendi. Şüpheli Musa D. ve Ümmü Ç. gözaltına alındı.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN