Havalimanında 224 kaçak botoks dolgu ürünü ele geçirildi

İstanbul’a gönderilmek üzere Van Ferit Melen Havalimanı’na, gelen bir yolcuya ait kolilerde X-Ray cihazında  yapılan aramada, kaçak olduğu belirlenen 224 botoks dolgu ürünü gele geçirildi. Ele geçirilen ürünlerle ilgili M.A.B. hakkında “5607 Sayılı Kanun’a Muhalefet Etmek” suçundan işlem yapıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Havalimanı Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Ferit Melen Havalimanına gelen M.A.B.’nin X-Ray cihazından geçerken üst araması ve getirdiği iki kolide arama yaptı. Aramada, kolilerde 224 kaçak botoks dolgu ürünü gele geçirildi. Ele geçirilen ürünlerle ilgili M.B.A., hakkında “5607 sayılı Kanuna Muhalefet etmek” suçundan işlem yapıldı.

TIR’DA 40 BİN LİRALIK KAÇAK BOTOKS MALZEMESİ

Bu arada, Zonguldak’ta, yurt dışından gelen TIR’da yapılan aramada piyasa değeri 40 bin lira olan kaçak botoks ve kozmetik malzemesi ele geçirildi. Zonguldak Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, yurt dışından gemiyle Zonguldak Limanı’na gelen TIR’da arama yaptı. Yapılan aramada, TIR’da, piyasa değeri yaklaşık 40 bin lira olan ülkeye kaçak yollarla getirilen botoks malzemeleri ve 82 adet kozmetik malzemesi ele geçirildi. Dudak dolgusu, şırınga, serum ve kremlere el konuldu. TIR sürücüsü hakkında Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na muhalefetten Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

DHA

 

Önceki İçerikTFF: Üç hakemin koronavirüs testi pozitif çıktı
Sonraki İçerikBeşiktaş’a dönen Aboubakar ilk idmanına çıktı