AnasayfaDünyaDolandırıcılıkta "Uzay"!

Dolandırıcılıkta “Uzay”!

Hindistan’da bir doktor, iki dolandırıcının kurbanı oldu! 93 bin dolara “Alaaddin’in Lambası” olduğunu iddia ettikleri objeyi satan iki dolandırıcı doktorun şikayeti üzerine polis tarafından yakalanarak, gözaltına alındı. Dolandırıcılardan birinin satış esnasında, masaldaki cin gibi giyinerek, lambadan çıkmış gibi yaptığı ve doktoru bu şekilde kandırdıkları ifade edildi.

“Lambayı ovuşturdum, cin çıkmadı!”

Hindistan’ın Uttar Pradesh eyaletinde Laeek Khan adlı doktor, polise başvurarak iki kişinin kendisine Aladdin’in Lambası’nı sattığını ancak satın aldıktan sonra lambayı ovuşturduğunda dileklerini yerine getireceğine inandığı cinin ortaya çıkmaması üzerine dolandırıldığını anladığını ifade etti! Polis, Khan’ın objeye 93 bin dolar ödediğini, iki dolandırıcının doktorun şikayeti sonrasında yakalanarak, gözaltına alındığını açıkladı.

Hindistan yerel basınında çıkan haberlere göre Dr. Khan, şikayetinde adamlardan birinin satış sırasında lambadan bir cin çıkardığını söyledi. Dr Khan’ın, daha sonra cinin aslında kılık değiştirmiş dolandırıcılardan biri olduğunu fark ederek polise şikayetçi olduğu bildirildi.

 

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN