AnasayfaManşetBurhan Kuzu Koronaya Yenik Düştü

Burhan Kuzu Koronaya Yenik Düştü

Anayasa hukukçusu, AK Parti eski milletvekili Prof. Dr. Burhan, Covid-19 tedavisi gördüğü  hastanede yaşamını yitirdi. Kuzu, yaklaşık iki haftadır hastanede tedavi görüyordu. Kuzu’nun oğlu Süleyman Kuzu, “Bugün Fatih Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazından sonra babamı defnedeceğiz” dedi.

AK Parti’de üç dönem milletvekilliği yapan anayasa hukukçusu 65 yaşındaki Burhan Kuzu’nun tedavi gördüğü Medipol Mega Üniversite Hastanesi’nden yapılan açıklamada, ”Hastanemizin yoğun bakımında bir süreden beri Covid-19 nedeniyle tedavi görmekte olan 22, 23 ve 24. Dönem Milletvekili ve Anayasa Komisyonu eski başkanı Sayın Burhan Kuzu, yoğun çabalara rağmen kurtarılamayarak bu gece sabaha karşı saat 04:00’da vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz” denildi. Süleyman Kuzu da, “Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz. Bugün Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedeceğiz” diye yazdı.

Başsağlığı mesajları

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından bir başsağlığı mesajı yayınladı. Erdoğan mesajında, “Bugün vefat haberini üzüntüyle aldığımız, AK Parti’mizin kurucularından, değerli yol arkadaşım Burhan Kuzu hocamıza Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Rabbimden koronavirüs tedavisi gören tüm hastalarımıza acil şifalar temenni ediyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kuzu’nun vefatı dolayısıyla yayımladığı mesajda, “TBMM Anayasa Komisyonu eski Başkanı, kıymetli hocamız Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun vefatını derin bir üzüntüyle öğrendim. Değerli büyüğümüze Cenab-ı Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın da, Twitter hesabından yayınladığı mesajında, “Bir süredir Covıd tedavisi gören Burhan Kuzu hocayı kaybettik. Kendisine Allah’tan rahmet, keder-dîde ailesine başsağlığı diliyorum” ifadesini kullandı.

 

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN