AnasayfaManşetAlbayrak'ın istifası kabul edildi

Albayrak’ın istifası kabul edildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettiğini, dün sosyal medya hesabından duyuran Berat Albayrak’ın istifası kabul edildi. İstifanın üzerinden yaklaşık 27 saat sonra Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Görevden af talebi kabul edildi” denildi.

Albayrak’ın istifasının kabul edildiği duyurulan kamuoyu açıklaması şöyle:

“Türkiye Cumhuriyet tarihindeki en büyük yönetim reformu olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişin ardından Sayın Cumhurbaşkanımız kabinesini kurarak, milletimizin takdirine sunmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabinede yer verilen bakanlarımız, 10 Temmuz 2018 tarihinde Meclis’te yemin ederek resmen görevlerine başlamışlardır.

Daha önceki hükümette Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı yapan İstanbul milletvekili Berat Albayrak, Cumhuriyetimizin 60’ıncı hükümeti olan bu kabinede, Hazine ve Maliye Bakanı olarak yer almıştır.

“Başarıları Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir”

Bölgesel ve küresel siyasi krizlere ilave olarak koronavirüs salgını sebebiyle gelişmiş devletlerin dahi ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığı bir dönemde, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın gayretleriyle ülkemiz, bu kritik süreçte olabilecek en az hasarla yoluna devam etmiş, sayın bakanımızın başarıları sayın Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilmiştir.

“Görevden af talebi kabul edilmiştir”

Bilindiği gibi 8 Kasım 2020 Pazar akşamı, Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak, sosyal medya hesaplarından birinde sağlık nedenleriyle görevden affını isteyen bir açıklama yayınlamıştır.

Cumhurbaşkanımız tarafından yapılan değerlendirme sonunda, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görevden af talebi kabul edilmiştir. ”

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN