Prof. Dr. Necdet Basa: Acımız çok büyüktür

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın yıllar boyu başdanışmanlığını yapmış olan Türkiye Barolar Birliği Başkanı Başdanışmanı Prof. Dr. Necdet Basa, “Acımız çok büyüktür” dedi.

Mesut Yılmaz’ın tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybettiğini öğrenen ilk isimlerden birisi Prof. Dr. Necdet Basa’ydı. Mesut Yılmaz’ın yıllar boyu başdanışmanlığını yapan, kızı Berna Dantela’ya adını Yılmaz’ın eşi Berna Yılmaz’ın verdiği Basa, instagram hesabından yaptığı paylaşımda, şunları yazdı:

“Ülkemizin yetiştirdiği en önemli Devlet Adamlarından Mesut Yılmaz’ı maalesef biraz önce kaybettik. Yüce Allah rahmet eylesin. Acımız çok büyüktür. Yurtdışında geçen uzun diplomatik görev dönemlerim dahil, yıllar boyunca başdanışmanı, müsteşar, YÖK üyesi, TBMM Genel Sekreteri ve Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı olarak Mesut Bey’in çok yakınında bulunan biri olarak yüreğim yanıyor. Başta biricik kızıma adını veren sevgili Berna Yılmaz Hanımefendi, sevgili oğlu Hasan, değerli kardeşleri Nilüfer Hanım ve Turgut Bey olmak üzere tüm sevdiklerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Nur’larda uyuyordur.”

 

Önceki İçerikBaba taburcu oldu, oğlu öldü
Sonraki İçerikYarın oynanacak maçların muhtemel 11’leri