AnasayfaEDİTÖRDENİstanbul trafiğinde tatil yoğunluğu

İstanbul trafiğinde tatil yoğunluğu

 

Cumhuriyet Bayramı tatilini hafta sonu ile birleştiren İstanbullular, kent dışına çıkmak için Çarşamba günü yola koyuldu. TEM bağlantı yolunda trafik yoğunluğu oluşurken, polis ekipleri havadan ve karadan denetimler yaptı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili ve hafta sonunun art arda gelmesiyle birlikte tatillerini il dışında geçirmek isteyen İstanbullular yola çıktı. Özel araçlar kadar şehirlerarası otobüslere de yoğun ilgi olduğu görüldü. Dudullu sapağından itibaren TEM bağlantı yolunda trafik yoğunluğu oluştu. Bölge Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ise Çamlıca Gişeleri Ankara istikametinde taksilere ve şehirler arası otobüslere yönelik maske, mesafe ve hijyen denetimi yaptı. Kurallara uymadığı belirlenen araç sahiplerine cezai işlem uygulandı. Şehir dışına çıkan araçların oluşturduğu trafik havadan da görüntülendi.

Çağlayan D 100 Karayolu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü yönünde trafik durma noktasına gelirken, TEM Otoyolu’ndan Edirne yönünde İstanbul dışına çıkan vatandaşlar, Mahmutbey gişelerinde trafik yoğunluğu oluşturdu. Mega kentteki trafik yoğunluğu akşam saatlerine kadar sürdü.

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN