AnasayfaEDİTÖRDEN29 Ekim tüm yurtta kutlanıyor

29 Ekim tüm yurtta kutlanıyor

Cumhuriyet’in kuruluşunun 97’inci yıldönümü tüm yurtta kutlanmaya başlandı.

Kahramanmaraş Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende; Kahramanmaraş Vali Vekili Mahmut Hersanlıoğlu, Garnizon Komutanı Vekili Piyade Albay Fatih Canbulat ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör sırasıyla Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Sivas’ta da Vali Salih Ayhan, Belediye Başkaanı Hilmi Bilgin ve il protokolü kent meydanındaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Vali Ayhan, özel deftere, “Cumhuriyet’in temellerinin atıldığı Anadolu’nun birlik ve dirlik yurdu olan ilimiz, dün olduğu gibi bugün de milletimizin ortak eseri olan Cumhuriyetimize sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için ileriye doğru yürüyüşünü sürdürmektedir” diye yazdı.

Ülgür Gökhan törene katıldı

Çanakkale Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene ise, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu

Tokat’ta da Atatürk Anıtı’na çelenk konuldu. Törene Vali Ozan Balcı, Garnizon ve 48’inci Piyade Alay Komutanı Piyade Albay Rıfat Dönel, Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Murat Kınay ve vatandaşlar katıldı.

DHA EKİP

 

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN