AnasayfaBilimGoogle, depolama alanını ücretlendiriyor

Google, depolama alanını ücretlendiriyor

 

Google’ın akıllı telefon kullanıcılarına fotoğraf ve videolarını depolamak için sunduğu Google Fotoğraflar’daki sınırsız kullanım hakkına son veriyor. 5 yıl önce kullanıma sunulan Google Fotoğraflar uygulamasının en çok dikkat çeken özelliklerinden olan “Yüksek Kalite” ayarı altında sınırsız depolama imkanı artık olmayacak. Uygulamanın 1 Haziran 2021’de devreye girmesi bekleniyor.

Google’dan yapılan resmi açıklamada, “Artık Google Fotoğraflar, aralarında sizinkilerin de bulunduğu 4 trilyondan fazla fotoğraf ve videoya ev sahipliği yapıyor. Üstelik her hafta 28 milyar yeni fotoğraf ve video daha yükleniyor. Daha da fazla anıya kucak açmak ve Google Fotoğraflar’ı geleceğe hazırlamak için depolama alanı politikamızda yapacağımız bir değişikliği duyurmak istiyoruz” denildi.

Ücretler ne kadar?

Google Fotoğraflar’daki değişikliğin fotoğraf depolama alanına yönelik artan talebi karşılamaya yardımcı olması için yapıldığını belirten Google’ın Google One servisi üzerinden sunduğu depolama seçeneği paketleri ve aylık fiyatları ise şöyle:
100 GB – 5.79 TL, 200 GB – 11.59 TL, 2 TB – 28.99 TL, 10 TB – 289.99 TL, 20 TB – 579.99 TL, 30 TB – 869.99 TL.

KÜLTÜR-SANAT

YAŞAM

EDİTÖRDEN